Cyklotrasa Loučeň - Jabkenice

Začínáme loučeňského zámku. Za zhlédnutí stojí i zámek samotný, ale opravdu originální jsou labyrinty v rozlehlém parku. Začátek trasy je hravý, zatáčka střídá zatáčku, nechybí krátké výjezdy a krátké sjezdy. Vůně převážně listnatého lesa je všude kolem. Tady nevede žádná značka, držíme se směrem na Mcely.

Ze zarostlého lesa nás pěšina vyvede přímo k výběhu pro domácí zvířata, pokračujeme dál po louce a míjíme první z mnoha rybníků. Opět vjíždíme do lesa a začínáme se proplétat stezkami, které nás vyplivnou u barokního zámku McelyZámek nejdříve sloužil jako lovecký díky velkému množství zvěře v okolních lesích, ale později se stal venkovským sídlem pro několik významných aristokratických ro­dů.

Dále nás čeká asi nejzábavnější část trasy. Po žluté turistické značce lesní cesta prudce stoupá a hned zas prudce klesá. Zábavu nám překazí asfaltová silnice vedoucí směrem na Křinec. Jedeme po ní doprava a po chvíli odbočujeme vlevo. Charakter trasy se mění, rozlehlé louky, pole a obory nás vedou do Seletic, tady je možné se v malé hospůdce občerstvit.

Zajímavostí je zapomenutá asfaltka, které připomíná pohraniční signálky, dlouze klesající a pak dlouze a mírně stoupající. Když se vrátíme do Seletic, vydáváme se širokou lesní cestou dále po červené až do Jabkenic. Pokračujeme panskými lesy směrem na Loučeň, vede tudy i naučná stezka. Cesta se vine převážně po lesních písčitých pěšinách. 

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 41 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!