5 / 4

Louňovice - Svojetice

Výchozím bodem tohoto cyklovýletu jsou Louňovice. Projíždíme přírodní rezervací Voděradské bučiny po šotolino-asfaltové ...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 28 km

Popis cyklotrasy

Výchozím bodem tohoto cyklovýletu jsou Louňovice. Projíždíme přírodní rezervací Voděradské bučiny po šotolino-asfaltové cestě a dojedeme k silnici. Pár metrů od křižovatky se silnicí se nachází studánka, ke které se dostaneme po dřevěném chodníku. Pokračujeme do kopce po silnici a na další odbočce se dáme doleva. Po chvíli jsme u rybníka na okraji obce Černé Voděrady. Tady si můžeme udělat přestávku, objevíme tu dětské hřiště.

U rybníka navážeme na červenou turistickou značku přes Černé Voděrady a následně sjedeme z kopce ke Zvánovickému potoku. Napojíme se na zelenou tur. značku, která nás provede chatovou oblastí k silnici. Na silnici zahneme doleva a doprava podél Zvánovického potoka. Cyklostezkou dorazíme do Struhařova. Na křižovatce s hlavní silnicí jedeme rovně a dostaneme se k Hliněnému rybníku.

Pokračujeme po Mikešově cestě, která nás zavede do Klokočné. Přes velké rozcestí Jedlice dorazíme do Tehova. V Tehově se napojíme na silnici, vyšlápneme kopec a následně ho sjedeme k rozcestí Vojkov. Odbočíme doprava na naučnou stezku Klokočná. Dojedeme opět k rozcestí Jedlice. Tam cestou vlevo pokračujeme do Svojetic a dále do Louňovic. V celé oblasti se nalézá mnoho značených cyklotras, lze zvolit více variant výletu.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí