Cyklotrasa Louňovice - Svojetice

Výchozím bodem tohoto cyklovýletu jsou Louňovice. Projíždíme přírodní rezervací Voděradské bučiny po šotolino-asfaltové cestě a dojedeme k silnici. Pár metrů od křižovatky se silnicí se nachází studánka, ke které se dostaneme po dřevěném chodníku. Pokračujeme do kopce po silnici a na další odbočce se dáme doleva. Po chvíli jsme u rybníka na okraji obce Černé Voděrady. Tady si můžeme udělat přestávku, objevíme tu dětské hřiště.

U rybníka navážeme na červenou turistickou značku přes Černé Voděrady a následně sjedeme z kopce ke Zvánovickému potoku. Napojíme se na zelenou tur. značku, která nás provede chatovou oblastí k silnici. Na silnici zahneme doleva a doprava podél Zvánovického potoka. Cyklostezkou dorazíme do Struhařova. Na křižovatce s hlavní silnicí jedeme rovně a dostaneme se k Hliněnému rybníku.

Pokračujeme po Mikešově cestě, která nás zavede do Klokočné. Přes velké rozcestí Jedlice dorazíme do Tehova. V Tehově se napojíme na silnici, vyšlápneme kopec a následně ho sjedeme k rozcestí Vojkov. Odbočíme doprava na naučnou stezku Klokočná. Dojedeme opět k rozcestí Jedlice. Tam cestou vlevo pokračujeme do Svojetic a dále do Louňovic. V celé oblasti se nalézá mnoho značených cyklotras, lze zvolit více variant výletu.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 28 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.