Cyklotrasa Luhačovice - Pozlovice

Středně náročná trasa určená pro horská nebo trekingová kola začíná u železniční stanice Luhačovice. Po proudu říčky Šťávnice směřuje na začátek Biskupic, kde odbočuje ostře vpravo a stoupá k letišti nad Biskupicemi.

Odtud směřuje vpravo mírním stoupáním k samotě Horní Dvůr a pokračuje až k silnici vedoucí z Luhačovic do Řetechova. Po této silnici projedeme celý Řetechov, navážeme na polní cestu, která stoupá na úbočí Komonce. Až k Poutnické studánce nás bude provázet žlutá turistická značka, která dále stoupá k poutnímu místu Malenisko.

My budeme směřovat po lesní cestě vpravo po cyklotrase traverzem hory Komonec, až opět narazíme na žlutou turistickou značku, po které sjedeme na rozcestí Nad Vegou. 

Závěrečné klesání kolem hotelu Vega ke kostelu sv. Martina v Pozlovicích a cesta k Luhačovické přehradě jsou již snadné. Od přehrady pak Jurkovičovou alejí sjedeme do Luhačovic a vrátíme se do výchozího bodu.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 31 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!