5 / 3

Luhačovice - Pozlovice

Středně náročná trasa určená pro horská nebo trekingová kola začíná u železniční stanice Luhačovice. Po proudu říčky Šťá...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 31 km

Popis cyklotrasy

Středně náročná trasa určená pro horská nebo trekingová kola začíná u železniční stanice Luhačovice. Po proudu říčky Šťávnice směřuje na začátek Biskupic, kde odbočuje ostře vpravo a stoupá k letišti nad Biskupicemi.

Odtud směřuje vpravo mírním stoupáním k samotě Horní Dvůr a pokračuje až k silnici vedoucí z Luhačovic do Řetechova. Po této silnici projedeme celý Řetechov, navážeme na polní cestu, která stoupá na úbočí Komonce. Až k Poutnické studánce nás bude provázet žlutá turistická značka, která dále stoupá k poutnímu místu Malenisko.

My budeme směřovat po lesní cestě vpravo po cyklotrase traverzem hory Komonec, až opět narazíme na žlutou turistickou značku, po které sjedeme na rozcestí Nad Vegou. 

Závěrečné klesání kolem hotelu Vega ke kostelu sv. Martina v Pozlovicích a cesta k Luhačovické přehradě jsou již snadné. Od přehrady pak Jurkovičovou alejí sjedeme do Luhačovic a vrátíme se do výchozího bodu.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí