Cyklotrasa Lukov - Hardegg

Vyrazíme z obce Lukov, projedeme částí obce Nová Ves a za ní míříme otevřenou krajinou k rozcestí Příčky. Odtud zabočíme doprava ke zřícenině hradu Nový Hrádek.

Po případné prohlídce zříceniny se vrátíme stejnou cestou zpět do Lukova. Na návsi odbočíme doleva a dostaneme se k Čížovskému rybníku, z části jej objedeme a napojíme se na vedlejší silnici, po které vystoupáme až do Čížova. Tam máme možnost se občerstvit v restauraci s venkovním posezením. Na konci Čížova narazíme na pohraniční zátarasy s ostnatým drátem a vyhlídkovou věží, což návštěvníkům přibližuje, jak to vypadalo v době „železné opony".

Dále pokračujeme po silnici k odbočce na Hardeggskou vyhlídku. Jedná se o střídavé stoupání a klesání. Z dřevěné vyhlídky se nabízí nádherný výhled do údolí řeky Dyje a obce Hardegg s hradem. Pozor však na děti, vyhlídka se nalézá na velmi strmé skále!!

Vracíme se zpět stejnou cestou, případně ještě můžeme sjet do Hardeggu. Počítejme ovšem s tím, že při zpáteční cestě musíme vyšlápnout prudší kopec.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 29 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!