Cyklotrasa Lukov - Hardegg

Vyrazíme z obce Lukov, projedeme částí obce Nová Ves a za ní míříme otevřenou krajinou k rozcestí Příčky. Odtud zabočíme doprava ke zřícenině hradu Nový Hrádek.

Po případné prohlídce zříceniny se vrátíme stejnou cestou zpět do Lukova. Na návsi odbočíme doleva a dostaneme se k Čížovskému rybníku, z části jej objedeme a napojíme se na vedlejší silnici, po které vystoupáme až do Čížova. Tam máme možnost se občerstvit v restauraci s venkovním posezením. Na konci Čížova narazíme na pohraniční zátarasy s ostnatým drátem a vyhlídkovou věží, což návštěvníkům přibližuje, jak to vypadalo v době „železné opony".

Dále pokračujeme po silnici k odbočce na Hardeggskou vyhlídku. Jedná se o střídavé stoupání a klesání. Z dřevěné vyhlídky se nabízí nádherný výhled do údolí řeky Dyje a obce Hardegg s hradem. Pozor však na děti, vyhlídka se nalézá na velmi strmé skále!!

Vracíme se zpět stejnou cestou, případně ještě můžeme sjet do Hardeggu. Počítejme ovšem s tím, že při zpáteční cestě musíme vyšlápnout prudší kopec.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 29 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.