5 / 5

Lužná u Vsetína - Staré Město

Cyklotrasa začíná na vlakové stanici v Lužné u Vsetína. Přejedete řeku Senice a vydáte se směrem na Vráblovy Paseky. Na ...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 77 km

Popis cyklotrasy

Cyklotrasa začíná na vlakové stanici v Lužné u Vsetína. Přejedete řeku Senice a vydáte se směrem na Vráblovy Paseky. Na rozcestníku U Oběšeného pokračujte rovně až do Láz. Poté se dejte po cyklostezce doprava po Hornolidečské magistrále. Cestou uvidíte památník, který připomíná tragickou událost z konce 2. světové války. Prchající německé oddíly SS vypálily pasekářskou osadu Vařákovy Paseky jako trest za přestřelku mezi členy partyzánské skupiny Jana Žižky a německými radisty.


Přestávku si můžete udělat na posezení Bařinka na stejnojmenném rozcestníku. Po přestávce pokračujte dál po cyklostezce, která vás dovede na rozcestník Pod Svéradovem. Držte se dál naučné stezky Vizovické vrchy až dojedete k památníku Ploština. Osada Ploština byla vypálena nacistickou armádou.


Kousek se vrátíme zpět a dojedeme k hradišti Kláštov, který leží na hoře. Vrchol hory je obehnán dobře patrným oválným valem. Našlo se tu velké množství železných předmětů z dob Velkomoravské říše. Opět se kousek vrátíme a přijedeme do Doubravy. Odtud projedeme přes Loučku, Slopné a Sehradice do Dolní Lhoty. Kolem Luhačovické přehrady a Jestřábí hory do Luhačovic. Poté projedete přes Uherský Brod, kde si můžete udělat procházku po městě. Mimo jiné můžete navštívit zámek, který sloužil jako hospodářský dvorec vrchnosti. 


V zámeckých prostorách se nachází muzeum, jehož expozice se věnují J. A. Komenskému. Nakonec už přes Hradčovice na Lovisko a zpět přes Veletiny a Uherské Hradiště do Starého Města.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí