5 / 5

Majdalena - žel.st. - Jindřichův Hradec

Krajem Emy DestinnovéVýchozím místem je nádraží v obci Majdalena s proslulým vodáckým tábořištěm. Odsud je také značena ...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 37 km

Popis cyklotrasy

Krajem Emy Destinnové


Výchozím místem je nádraží v obci Majdalena s proslulým vodáckým tábořištěm. Odsud je také značena zelená TZ, která vám bude vodítkem pro první kilometry cesty, přes rozcestí Kosky doleva, značka končí na rozcestí Starý Kanclíř. Odsud dále pokračujete doleva po červené kolem Starého Jezera a Starého Hospodáře, budete projíždět kolem největších vodních ploch v celé oblasti. Červené se budete držet i nadále přes Dlouhý most a Novořeckou Baštu, odkud cesta vede podél řeky až po Stříbřecký most, kde pojedete doprava. Stále se držte červené TZ, před Stříbřecem odbočuje doleva a míří pak na sever ke Stráži nad Nežárkou po širokých zpevněných cestách, jen ke konci vede po pěšině. Od Stráže nejprve neznačenou silnicí dojeďte do Plavska, zde se dejte na hlavní doprava a pak doleva podle CT 1236. Ta vás povede již po silnicích, až do Políkna stále mírně do kopce a odsud jen sjedete do Jindřichova Hradce, který máte přímo před sebou. Do města vjedete ze strany od Nežárky, náměstí Míru ve starém městě nemůžete minout. Na vlakové nádraží vás odtud případně dovede zelená turistická značka.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí