Cyklotrasa Mariánské Lázně - Karlovy Vary

Tento cyklovýlet nás zavede do Slavkovského lesa. Začínáme v Mariánských Lázních, kam se v případě potřeby můžeme dostavit vlakem. Jako první projíždíme obcí Kladská s dřevěnými vilami postavené ve Švýcarském stylu, a překrásnou naučnou stezkou rezervací Tajga. Obec byla dříve druhým největším revírem v Českém království a myslivecká tradice se tu udržuje dodnes. Před obcí Prameny, po levé straně silnice se po válce nacházel vojenský tábor. V Pramenech byly dříve lázně. Hosté využívaly tři zdejší prameny a v okolí byl lázeňský park a koupaliště. Z Pramenů se držíme cyklotrasy, která nás dovede až na Křížky. Před tím přejedeme malý vodní kanál Dlouhá stoka, který patří mezi nejstarší vodní kanály u nás.


Po chvíli už budeme u Tří křížů, kde stojí za to udělat si krátkou procházku k přírodní památce Křížky. Na druhé straně silnic vás hlavně v červnu okouzlí Upolínová louka posetá květy. Cyklostezka na rozcestí u Nové Vsi nás zavede až ke středověkému dolu Jeroným. Od něj se vrátíme zpět na rozcestí v Čisté. Před sjezdem do Krásna potkáme odbočku k rozhledně Krásenka. Netypické stavbě podobné malé babylonské věži. Rozhlednu jste mohli vidět jako vězení ve filmové pohádce Andělská tvář.


Dále doporučujeme si prohlídnout historické muzeum v obci Krásno nebo vyhlídkový kostel v Horním Slavkově. Nakonec vystoupáme na Kozí vrchy a za rozcestím Kozihorská. Pojedeme kolem několika bizardních skal, které podle svého vzhledu dostaly název Moučné pytle. Podle pověsti se jedná o zkamenělý náklad lakomého sedláka. Za hájovnou Bor nás čeká ještě krátké stoupání a pak už sjíždíme do Karlových Varů.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 44 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.