5 / 3

Mariánské Lázně - Karlovy Vary

Tento cyklovýlet nás zavede do Slavkovského lesa. Začínáme v Mariánských Lázních, kam se v případě potřeby můžeme dostav...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 44 km

Popis cyklotrasy

Tento cyklovýlet nás zavede do Slavkovského lesa. Začínáme v Mariánských Lázních, kam se v případě potřeby můžeme dostavit vlakem. Jako první projíždíme obcí Kladská s dřevěnými vilami postavené ve Švýcarském stylu, a překrásnou naučnou stezkou rezervací Tajga. Obec byla dříve druhým největším revírem v Českém království a myslivecká tradice se tu udržuje dodnes. Před obcí Prameny, po levé straně silnice se po válce nacházel vojenský tábor. V Pramenech byly dříve lázně. Hosté využívaly tři zdejší prameny a v okolí byl lázeňský park a koupaliště. Z Pramenů se držíme cyklotrasy, která nás dovede až na Křížky. Před tím přejedeme malý vodní kanál Dlouhá stoka, který patří mezi nejstarší vodní kanály u nás.


Po chvíli už budeme u Tří křížů, kde stojí za to udělat si krátkou procházku k přírodní památce Křížky. Na druhé straně silnic vás hlavně v červnu okouzlí Upolínová louka posetá květy. Cyklostezka na rozcestí u Nové Vsi nás zavede až ke středověkému dolu Jeroným. Od něj se vrátíme zpět na rozcestí v Čisté. Před sjezdem do Krásna potkáme odbočku k rozhledně Krásenka. Netypické stavbě podobné malé babylonské věži. Rozhlednu jste mohli vidět jako vězení ve filmové pohádce Andělská tvář.


Dále doporučujeme si prohlídnout historické muzeum v obci Krásno nebo vyhlídkový kostel v Horním Slavkově. Nakonec vystoupáme na Kozí vrchy a za rozcestím Kozihorská. Pojedeme kolem několika bizardních skal, které podle svého vzhledu dostaly název Moučné pytle. Podle pověsti se jedná o zkamenělý náklad lakomého sedláka. Za hájovnou Bor nás čeká ještě krátké stoupání a pak už sjíždíme do Karlových Varů.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí