Cyklotrasa Mariánské lázně - zámek Manětín

Z Mariánských lázní pojedete do Teplé, kde můžete ochutnat hojně využívaný a nejkvalitnější minerální pramen na Tepelsku. Studánka je kryta altánem a je u ní zřízeno odpočívadlo.

Úterý je malebným městečkem, kde si můžete prohlédnout mnoho cenných historických budov. Pro svůj půvabný ráz je Úterý také oblíbeno mezi filmaři. Můžete si všimnout ve filmech Zvony z rákosu nebo Zdivočilá země.

Bývalý hrad Preitenstein stál na skalnatém návrší nad dnešní osadou. Díky své značné rozloze a půdorysnému schématu s obvodovou zástavbou je považován za účelovou vojenskou stavbu.

Zámek Manětín bývá označován jako perla baroka západních Čech. V interiéru spatříte tradiční barokní zařízení i unikátní sbírku obrazů zámeckého služebnictva.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 51 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.