5 / 4

Mariánské lázně - zámek Manětín

Z Mariánských lázní pojedete do Teplé, kde můžete ochutnat hojně využívaný a nejkvalitnější minerální pramen na Tepelsku...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 51 km

Popis cyklotrasy

Z Mariánských lázní pojedete do Teplé, kde můžete ochutnat hojně využívaný a nejkvalitnější minerální pramen na Tepelsku. Studánka je kryta altánem a je u ní zřízeno odpočívadlo.

Úterý je malebným městečkem, kde si můžete prohlédnout mnoho cenných historických budov. Pro svůj půvabný ráz je Úterý také oblíbeno mezi filmaři. Můžete si všimnout ve filmech Zvony z rákosu nebo Zdivočilá země.

Bývalý hrad Preitenstein stál na skalnatém návrší nad dnešní osadou. Díky své značné rozloze a půdorysnému schématu s obvodovou zástavbou je považován za účelovou vojenskou stavbu.

Zámek Manětín bývá označován jako perla baroka západních Čech. V interiéru spatříte tradiční barokní zařízení i unikátní sbírku obrazů zámeckého služebnictva.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí