5 / 3

Mělník - hrad Klamorna

Touto cyklotrasou z Mělníka si můžete první zastávku udělat na zámku Košátky, který je díky mnoha stavebním etapám považ...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 72 km

Popis cyklotrasy

Touto cyklotrasou z Mělníka si můžete první zastávku udělat na zámku Košátky, který je díky mnoha stavebním etapám považován za jeden z nejzajímavějších ve středních Čechách.  Základem se stala mohutná gotická hranolová věžovitá tvrz s lucernou. Dříve tu stál hrad s vodním příkopem. Ještě dnes tu uvidíte kladky pro padací most a kamenné střílny. Nyní se původní majitel snaží objekt postupně rekonstruovat.

V Mladé Boleslavi si prohlídnete letecké muzeum. Prohlédnete si sbírku více než 25 letadel, mezi kterými najdete jak historické, tak i současné stroje. A budete mít možnost i přihlížet při jejich přípravě k letu či technické údržbě leteckými mechaniky. 

Nedaleko za obcí Mnichovo Hradiště najdete pozůstatky prehistorického skalního hradu Klamorna. Najdeme zde charvátské valy, zbytky středověkých staveb a 4 světničky.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí