Cyklotrasa Mělník - hrad Klamorna

Touto cyklotrasou z Mělníka si můžete první zastávku udělat na zámku Košátky, který je díky mnoha stavebním etapám považován za jeden z nejzajímavějších ve středních Čechách.  Základem se stala mohutná gotická hranolová věžovitá tvrz s lucernou. Dříve tu stál hrad s vodním příkopem. Ještě dnes tu uvidíte kladky pro padací most a kamenné střílny. Nyní se původní majitel snaží objekt postupně rekonstruovat.

V Mladé Boleslavi si prohlídnete letecké muzeum. Prohlédnete si sbírku více než 25 letadel, mezi kterými najdete jak historické, tak i současné stroje. A budete mít možnost i přihlížet při jejich přípravě k letu či technické údržbě leteckými mechaniky. 

Nedaleko za obcí Mnichovo Hradiště najdete pozůstatky prehistorického skalního hradu Klamorna. Najdeme zde charvátské valy, zbytky středověkých staveb a 4 světničky.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 72 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.