Cyklotrasa Mělník - hrad Nedamy

Cyklostezkou z města, kde se Vltava vlévá do Labe, můžete navštívit prostý barokní zámek Neuberk. V současnosti celý areál vlastní zemědělská škola, která jej využívá pro výuku praktických dovedností vyučovaných na škole. Zámek tedy není veřejnosti přístupný, nenechte si ale ujít procházku zdejším parkem.

V městské části Lhotka najdete Skalní obydlí. V tomto regionálním muzeu  si prohlédnete světnici, síň, chlév, sklep a sýpku.

Pokud pojedete kolem malé říčky Pšovka, u jezera Harasov uvidíte zříceninu hradu stejnojmenného názvu. Dochovány jsou ve skále vytesané sklepy, které později upravovali místní mlynáři. Ve skalní stěně pod hradem je vytesán reliéf Krista. Dnes jsou zbytky hradu předělány na kuriózní rekreační obydlí s balkonem. 

Zanedlouho dorazíte do cíle na skalní hrad Nedamy. Na rozhledovou plošinu vystoupáte po schůdcích vytesaných ve skalní rozsedlině. Dvě skalní jeskyně, jsou pravděpodobně pozůstatkem skalního středověkého hradu. 

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 22 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!