5 / 4

Mělník - hrad Nedamy

Cyklostezkou z města, kde se Vltava vlévá do Labe, můžete navštívit prostý barokní zámek Neuberk. V současnosti celý are...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 22 km

Popis cyklotrasy

Cyklostezkou z města, kde se Vltava vlévá do Labe, můžete navštívit prostý barokní zámek Neuberk. V současnosti celý areál vlastní zemědělská škola, která jej využívá pro výuku praktických dovedností vyučovaných na škole. Zámek tedy není veřejnosti přístupný, nenechte si ale ujít procházku zdejším parkem.

V městské části Lhotka najdete Skalní obydlí. V tomto regionálním muzeu  si prohlédnete světnici, síň, chlév, sklep a sýpku.

Pokud pojedete kolem malé říčky Pšovka, u jezera Harasov uvidíte zříceninu hradu stejnojmenného názvu. Dochovány jsou ve skále vytesané sklepy, které později upravovali místní mlynáři. Ve skalní stěně pod hradem je vytesán reliéf Krista. Dnes jsou zbytky hradu předělány na kuriózní rekreační obydlí s balkonem. 

Zanedlouho dorazíte do cíle na skalní hrad Nedamy. Na rozhledovou plošinu vystoupáte po schůdcích vytesaných ve skalní rozsedlině. Dvě skalní jeskyně, jsou pravděpodobně pozůstatkem skalního středověkého hradu. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí