Cyklotrasa Mnichovo Hradiště - Libošovice

Na trasu vyrazíme z Mnichova Hradiště po červené směrem na Zásadku a následně zříceninu hradu Valečov. Kola můžete nechat dole u občerstvení a nahoru jít pěšky po žluté a červené značce nebo až na krásnou vyhlídkovou plošinu vyjet po cyklostezce na kole. Z hradu se dochovalo jádro se zděným palácem, skalními komorami a chodbami. Prohlídnout si můžete také předhradí se skalními byty, vězením a hladomornou.


Odbočka vlevo vás zavede na zříceninu hradu Klamorna, která byla jedním z místních skalních hradů. Pozůstatky prehistorického hradiště a skalního hradu najdeme na ostrohu vybíhajícího od plošiny zvané Hrada. Zanedlouho přijedete na Drábské světničky, které jsou volně přístupné. Dřevěný hrad s věží byl vybudován na 7 pískovcových blocích. Největší místností je kaple s tesaným oltářem. Odtud pokračujeme přes Studený průchod a Krásnou vyhlídku Příhrazskými skalami až do osady Srbsko a dále ke křižovatce U Pomníků.


Dalším cílem může být zachovalý gotický hrad Kost vzdálený asi jeden kilometr. Najdete ho v údolí v lesích Českého ráje. Hrad patří k těm, jejichž výrazná silueta se nezapomíná, na Kosti především díky typické čtyřhranné věži. Odtud pak projedete malebným Prokopským údolím do vesnice Libošovice, kde tahle trasa končí.


Tato cyklotrasa je součástí souboru Zlatá stezka Českého ráje. Pokračujte trasou Libošovice - Turnov.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 24 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.