5 / 3

Mikulov - Ostrožská Nová Ves

Kvůli délce tuto cyklotrasu řadíme mezi náročné nicméně, zhruba každých 20 kilometrů si můžete odpočinout buď v nějakém ...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 100 km

Popis cyklotrasy

Kvůli délce tuto cyklotrasu řadíme mezi náročné nicméně, zhruba každých 20 kilometrů si můžete odpočinout buď v nějakém hezkém městě nebo si projít památku.


Z Mikulova pojedete směrem na Sedlec a Hlohovec, kde si můžete udělat první zastávku a projít si park okolo Hraničního zámečku, který byl postaven v klasicistním stylu. Dále v Novém Dvoře projedete kolem empírového statku, který v současnosti slouží pro chov koní. O kousek dál najdete opět empírovou stavbu. Tentokrát Apollonův chrám. V horní části chrámu byli umístěny sochy ze zrušeného Chrámu Múz. V jeho horní části naleznete vyhlídkovou terasu, ze které se vám naskytne jedinečný rozhled po širokém okolí, hlavně pak po zdejších Lednických rybnících.


Po odpočinku projedete Břeclaví a menšími obcemi, kde si užijete projížďku přírodou. V Mikulčicích si můžete prohlídnout vinařské muzeum. V Hodoníně doporučujeme procházku kolem původního hradu, který byl přestavěný na zámek. V jediné zachovalé hospodářské budově zámku se dnes nachází Masarykovo muzeum se stálou expozicí o životě T.G.M.


V Strážnici si můžete prohlídnout zámek. Byl přestavěn ze strážního hradu, proto dostal jméno Strážnice. V zámku najdete muzeum, ve kterém jsou vystaveny nástroje lidové hudby v ČR. Kolem zámku se můžete projít po anglickém parku z 19. století, ve kterém se konají národopisné slavnosti.


Dále projedete městem Veselí nad Moravou a těsně před cílem, v Uherském Ostrohu, si od května do října můžete prohlídnout místní zámek. Budova měla nepravidelný čtyřúhelníkový půdorys s nádvořím lemující po třech stranách arkády. Po bitvě na Bílé hoře byl zkonfiskován a v roce 1625 prodán Gundakerzi z Lichtenštejna. Poté sloužil jako zázemí správy panství a kanceláře.


Cyklovýlet můžete zakončit například v kempu Slovácký Dvůr, ke kterému přijedete podél železniční trati.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí