Cyklotrasa Mikulov - Ostrožská Nová Ves

Kvůli délce tuto cyklotrasu řadíme mezi náročné nicméně, zhruba každých 20 kilometrů si můžete odpočinout buď v nějakém hezkém městě nebo si projít památku.


Z Mikulova pojedete směrem na Sedlec a Hlohovec, kde si můžete udělat první zastávku a projít si park okolo Hraničního zámečku, který byl postaven v klasicistním stylu. Dále v Novém Dvoře projedete kolem empírového statku, který v současnosti slouží pro chov koní. O kousek dál najdete opět empírovou stavbu. Tentokrát Apollonův chrám. V horní části chrámu byli umístěny sochy ze zrušeného Chrámu Múz. V jeho horní části naleznete vyhlídkovou terasu, ze které se vám naskytne jedinečný rozhled po širokém okolí, hlavně pak po zdejších Lednických rybnících.


Po odpočinku projedete Břeclaví a menšími obcemi, kde si užijete projížďku přírodou. V Mikulčicích si můžete prohlídnout vinařské muzeum. V Hodoníně doporučujeme procházku kolem původního hradu, který byl přestavěný na zámek. V jediné zachovalé hospodářské budově zámku se dnes nachází Masarykovo muzeum se stálou expozicí o životě T.G.M.


V Strážnici si můžete prohlídnout zámek. Byl přestavěn ze strážního hradu, proto dostal jméno Strážnice. V zámku najdete muzeum, ve kterém jsou vystaveny nástroje lidové hudby v ČR. Kolem zámku se můžete projít po anglickém parku z 19. století, ve kterém se konají národopisné slavnosti.


Dále projedete městem Veselí nad Moravou a těsně před cílem, v Uherském Ostrohu, si od května do října můžete prohlídnout místní zámek. Budova měla nepravidelný čtyřúhelníkový půdorys s nádvořím lemující po třech stranách arkády. Po bitvě na Bílé hoře byl zkonfiskován a v roce 1625 prodán Gundakerzi z Lichtenštejna. Poté sloužil jako zázemí správy panství a kanceláře.


Cyklovýlet můžete zakončit například v kempu Slovácký Dvůr, ke kterému přijedete podél železniční trati.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 100 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.