Cyklotrasa Mimoň - Chrastenský vodopád

Výchozím bodem výletu je město Mimoň. Vyrazíme po červené turistické značce, zároveň naučné stezce Ralsko. Přejedeme kamenný most přes řeku Ploučnici, projedeme sídlištěm, u kterého uvidíme menší dětské hřiště a lipovou alejí mírně stoupáme k obci Vranov, kde objevíme další dětské hřiště. Napojíme se zde na cyklotrasu a po pravé straně stále máme na dohled vrchol Ralsko.

V Novinách pod Ralskem u restaurace s cyklotrasa zabočuje doprava a poté narazíme na odbočku k průrvě Ploučnice. Jde o zajímavou technickou památku, kde řeka Ploučnice protéká skrz skálu. Průrva sloužila jako náhon tehdejšího hamru, je dlouhá 150 metrů a výška tunelu činí 6 metrů.

Vrátíme se na silnici a pokračujeme do Stráže pod Ralskem. Tento úsek není moc záživný, ale to nejlepší nás teprve čeká. Ve Stráži navážeme na druhou cyklotrasu a na okraji města uvidíme vodní nádrž, která nás dovede do krásného městečka Hamr na Jezeře, kde se dle ročního období a počasí můžeme vykoupat v Hamerském rybníku. Nachází se zde i písečná pláž s lanovým centrem, minigolfem a mnoha stánky s občerstvením.

Za Hamrem na Jezeře opět pokračujeme po cyklostezce k rozcestí „Pod Děvínem“. Tady odbočíme doleva na zelenou turistickou značku, po které se dostaneme k Chrastenskému vodopádu. Přímo k vodopádu na kole nedojedeme, kousek dojdeme pěšky.

Vracíme se po stejné cestě zpět téměř do Hamru na Jezeře. Těsně před ním odbočíme vlevo a po velmi pěkné cyklostezce směřujeme do Mimoně. Po cestě si prohlédneme Černý rybník s rašeliništěm a několik skalních útvarů. Projíždíme malebnou krajinou. V závěru cesty pár kilometrů před Mimoní můžeme po levé straně zpozorovat hrad Bezděz a po pravé zříceninu hradu Ralsko.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 48 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.