5 / 3

Mladá Boleslav - hrad Harasov

Touto cyklotrasou se projedete po známých místech Středočeského kraje. Jako první si můžete prohlídnout broukoviště Vald...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 48 km

Popis cyklotrasy

Touto cyklotrasou se projedete po známých místech Středočeského kraje. Jako první si můžete prohlídnout broukoviště Valdštejnsko, které zajišťuje kontinuitu vývoje brouků, které jsou vázané na odumírající a odumřelé dřevo. Vytvořeno bylo z kmenů nemocných a poškozených lip. Rozhledna Vrátenská hora je telekomunikační věž skrývá svou konstrukci pod plechovým pláštěm. Výhled z kryté plošiny ve výšce 25 metrů stojí vskutku za námahu: k vidění je celá řada českých vrchů Kokořínská, Českého středohoří, Jizerských hor, Krkonoš nebo naše hlavní město Praha.


Do skalního města Bludiště vystoupáte po vytesaných strmých schodcích ve skále. Chodbičky vznikly díky puklinám v pískovci a při zvětrávání horniny se zvětšují. Hrad Harasov spatříte na příkré skále nad údolím Pšovky, který leží mimo značenou cestu. Dochovány jsou ve skále vytesané sklepy, které později upravovali místní mlynáři. Ve skalní stěně pod hradem je vytesán reliéf Krista. Dnes jsou zbytky hradu předělány na kuriózní rekreační obydlí s balkonem. Nejsou přístupny veřejnosti.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí