5 / 0

Mladá Boleslav - Mnichovo Hradiště

Cyklotrasa začíná v Mladé Boleslavi, ve městě, kde sídlí největší český výrobce automobilů Škoda Auto. Kromě prohlídky e...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 23 km

Popis cyklotrasy

Cyklotrasa začíná v Mladé Boleslavi, ve městě, kde sídlí největší český výrobce automobilů Škoda Auto. Kromě prohlídky expozice je možné se podívat i do výrobních prostor. Mimo jiné si můžete prohlídnout i zajímavou architekturu meziválečného období. Na pravém břehu Jizery můžeme navštívit zříceninu hradu Michalovice. Podle pověstí byl pod hradem zakopán poklad a jeho hledači byli tak horliví, že při svém hledání věž podkopali. Dále pokračujeme do Debře, kde přejdeme na levý břeh řeky Jizery. Přes Josefův Důl po červené turistické značce jdeme směrem do Bakova nad Jizerou. Na protějším břehu uvidíme zříceninu hradu Zvířetice. Ke zřícenině se lze dostat přes řeku Jizeru po trubní lávce a pěšinou, nebo se k ní vrátit následně z Bakova nad Jizerou. Z Bakova nad Jizerou stezka prochází kolem národní přírodní památky Rečkov se vzácnými mokřady a živočichy. 


Dále pokračujeme přes Klokočku, kde byla nad pramenem vybudována kaple sv. Stapina. Můžeme se zastavit v Klášteře Hradiště nad Jizerou se zbytky cisterciáckého kláštera. Zanedlouho dojedeme do Mnichova Hradiště, kde doporučujeme navštívit státní zámek Mnichovo Hradiště s dobovými zámeckými interiéry a empírovým divadlem. V prostorách zámku se nachází i muzeum. V těsné blízkosti zámku najdete v areálu bývalého kláštera kostel s kaplí sv. Anny, kde jsou uloženy ostatky Albrechta z Valdštejna a nachází se zde lapidárium barokních plastik.


Tato cyklotrasa je součástí souboru Zlatá stezka Českého ráje. Pokračujte trasou Mnichovo Hradiště - Libošovice.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí