Cyklotrasa Mníšek pod Brdy - Černolice

Jako výchozí bod výletu zvolíme Mníšek pod Brdy. Odtud se vydáme na dvě protichůdné trasy - první povede k Černolickým skalám a druhá na poutní místo Skalka a dále do osady Kytínská louka, popříp. až k lesní studánce.

Od parkoviště jedeme směrem do Černolic. Dorazíme na okraj obce, tam zahneme doleva a hned na další odbočce doprava. Na konci ulice zabočíme doprava a sjedeme kopec. Kousek za fotbalovým hřištěm u lesíka se napojíme na červenou turistickou značku. Dále už nelze pokračovat na kole a na Černolické skály dojdeme pěšky. Vrátíme se zpět k hřišti, dáme se doleva z kopce a navážeme na cyklotrasu, která nás zavede zpět k našemu výchozímu místu.

Vystoupáme k lesu a ocitneme se již na stejné cestě, po které jsme přijeli. U parkoviště přejedeme silnici a nacházíme se na asfaltové cestě do nenáročného kopce. Na rozcestí za kopcem odbočíme doleva a dostaneme se na poutní místo Skalka. Tady se můžeme občerstvit a děti se mohou proběhnout.

Vrátíme se zpět k rozcestí a míříme k osadě „Kytínská louka". Zde je také občerstvení s venkovním posezením a pískovištěm pro děti. V těchto místech nás cyklotrasa opouští, dále pokračujeme po červené turistické značce. Cestu ukončíme u studánky. Zpět se navracíme po stejné trase.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.