Cyklotrasa Mníšek pod Brdy - Černolice

Jako výchozí bod výletu zvolíme Mníšek pod Brdy. Odtud se vydáme na dvě protichůdné trasy - první povede k Černolickým skalám a druhá na poutní místo Skalka a dále do osady Kytínská louka, popříp. až k lesní studánce.

Od parkoviště jedeme směrem do Černolic. Dorazíme na okraj obce, tam zahneme doleva a hned na další odbočce doprava. Na konci ulice zabočíme doprava a sjedeme kopec. Kousek za fotbalovým hřištěm u lesíka se napojíme na červenou turistickou značku. Dále už nelze pokračovat na kole a na Černolické skály dojdeme pěšky. Vrátíme se zpět k hřišti, dáme se doleva z kopce a navážeme na cyklotrasu, která nás zavede zpět k našemu výchozímu místu.

Vystoupáme k lesu a ocitneme se již na stejné cestě, po které jsme přijeli. U parkoviště přejedeme silnici a nacházíme se na asfaltové cestě do nenáročného kopce. Na rozcestí za kopcem odbočíme doleva a dostaneme se na poutní místo Skalka. Tady se můžeme občerstvit a děti se mohou proběhnout.

Vrátíme se zpět k rozcestí a míříme k osadě „Kytínská louka". Zde je také občerstvení s venkovním posezením a pískovištěm pro děti. V těchto místech nás cyklotrasa opouští, dále pokračujeme po červené turistické značce. Cestu ukončíme u studánky. Zpět se navracíme po stejné trase.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!