5 / 4

Mníšek pod Brdy - zámek Nižbor

Z Mníšku pod Brdy vás čeká nejdřív krátké stoupání, ale pak si užijete odpočinkový sjezd dolů až ke nejznámějšímu českém...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 50 km

Popis cyklotrasy

Z Mníšku pod Brdy vás čeká nejdřív krátké stoupání, ale pak si užijete odpočinkový sjezd dolů až ke nejznámějšímu českému hradu Karlštejn, který může být vaší první zastávkou.

V Berouně si můžete udělat výšlap na rozhlednu. Vyhlídková plošina rozhledny Lhoty u Berouna se nachází ve výšce 24 m nad zemí a je z ní výhled do širokého okolí. Vidět je jak blízké Křivoklátsko, Beroun nebo Český kras.

Cílem cyklotrasy bude barokní zámek Nižbor, který stojí ostrohu nad ústím Habrového potoka do řeky Berounky. Zámek se původně jmenoval Miesenburg, česky “Hrad nad Mží”, jehož zkomolenina je dnešní název. Na hradě, který založil pravděpodobně Přemysl Otakar II. a sloužil jako lovecké sídlo českých panovníků, spatříte Keltskou expozici.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí