5 / 4

Modrava - rozhledna Poledník

Po této trase budete mírně stoupat, nejsou to ale žádné Himaláje :) Prvním mezníkem je Tříjezerní slať. Je nejmenší z ce...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 13 km

Popis cyklotrasy

Po této trase budete mírně stoupat, nejsou to ale žádné Himaláje :) Prvním mezníkem je Tříjezerní slať. Je nejmenší z celkem tří zpřístupněných rašelinišť na české straně Šumavy. Jezerní slať i Chalupská slať mají rozlohu přes 100 ha.. Roste zde mnoho vzázných rostlin, jako třeba borovice bažinná, šicha oboupohlavná, bříza trpasličí či masožravá rosnatka okrouhlolistá, Ze zvířat zde spatříte velké množství pestře zbarvených vážek. A cílem dnešní trasy je původně radarová stanice, chránící náš stát proti imperialismu, později přejmenována na rozhlednu Poledník. Architektonicky zajímavá rozhledna je vysoká 37 metrů. Za kruhovým výhledem do okolí musíte vystoupat 227 schodů. Spatříte Bavorský les, vrcholy Šumavy a při mimořádně příznivé viditelnosti i více než 180 km vzdálené Alpy.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí