5 / 5

Mohelnice - hrad Bouzov

Putování začíná v Mohelnici, odkud se vydáme po Moravské stezce směrem na Litovel. V Moravičanech z ní odbočíme doprava ...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 16 km

Popis cyklotrasy

Putování začíná v Mohelnici, odkud se vydáme po Moravské stezce směrem na Litovel. V Moravičanech z ní odbočíme doprava do Loštic. V Lošticích máme možnost navštívit Památník Adolfa Kašpara či Muzeum Olomouckých tvarůžků, židovský hřbitov nebo židovskou synagogu. Odtud pokračujeme po zpevněných komunikacích kolem lomu přes Třebůvku do Vlčic a Jeřmaně. Tato trasa pokračuje až do místní části Bouzova, Doly, kde se napojuje na Moravskou stezku.

Zabočíme doleva a dostaneme se k hradu Bouzov. Uprostřed lesů se tyčí jeden z nejnavštěvovanějších a nejpůvabnějších hradů u nás, romantický hrad Bouzov s bezpočtem věží a bašt. Přes dva padací mosty klenoucí se nad hradním příkopem přejely spousty králů a princezen, neboť toto místo je přímo rájem hraných pohádek a filmů.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí