Cyklotrasa Mutěnice - Mutěnice

Okruh vede krásnými vinicemi Jižní Moravy a začíná u turistického rozcestníku v Mutěnicích. Odtud pojedete po Masarykově ulici a ulici Školní směrem na Čejkovice. V Čejkovicích můžete navštívit zámek, který dnes slouží jako hotel. Dříve však byl templářskou komendou, to se změnilo po zrušení řádu v roce 1312. Z Čejkovic do vesnice Vrbice vede mírné stoupání kolem kopců Ochozy, Hájek a Vrbický hájek. Výhled z této vesnice za trochu námahy rozhodně stojí, navíc můžete navštívit vinné sklepy. Z Vrbic se vydáte na Bořetice a dále vinicemi až do Velkých Pavlovic. Zde se nachází známé vinné sklepy na ulici Pod Starou Horou. Jsou zde vystavěny tzv. opilé domy. Pokud se na tuto zajímavost budete chtít podívat, musíte sjet z trasy. Pokud ne, budete pokračovat kolem Zámeckého rybníka a letiště do Rakvic, kde pojedete kolem náměstí, na kterém se nachází kostel sv. Jana Křtitele, kašna a obecní úřad. Z Rakvic pojedete kolem Obecního rybníka po Velkopavlovické cyklostezce přes přírodní park Niva Dyje až do Lednice.

V Lednici se nabízí hned několik možností, kam se můžete zajít podívat. První je samozřejmě zámek Lednice, první písemná zmínka o něm pochází z 13. století. Kolem zámku se v těsné blízkosti nachází nádherný park s Minaretem a Janohradem. Zámek a jeho okolí je součástí Lednicko-valtického areálu. Do něj se počítá i spousta dalších míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Jsou to například Apollonův chrám, chrám tří Grácií, kaple sv. Huberta, Rybniční zámeček, barokní zámek ve Valticích, Rendez-vous též zvaný Dianin chrám, areál Pohansko, Obelisk zvaný facka, Nový dvůr, Lovecký zámeček, Lánský zámeček, kolonáda na Reistně, Hraniční zámeček a zámeček Belveder. Jak vidíte, možností je opravdu spousta.

Až si vše projdete, vydáte se zpět k oboře Obelisk, kde pojedete směrem na Podivín a do Velkých Bílovic. Z Velkých Bílovic pojedete vinicemi, kolem rybníka Velký Bílovec do Moravského Žižkova. Odtud pak do Prušánek a Josefova, kde také můžete navštívit vinné sklepy. Z Josefova pak pojedete směrem na Dolní Bojanovice k rozcestníku Hanácká alej a odtud zpět do Mutěnic. Tady můžete ještě navštívit Muzeum vinařství. 

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 72 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!