Cyklotrasa Neratovice - zámek Ctěnice

Z Neratovic pojedete podél Labe do Lobkovic. Tam si můžete udělat procházku po místním zámku. Bývalá gotická tvrz, kde občas pobýval i František Palacký.V Kostelci nad Labem přejedete most přes Labe a pak přes místní část Polerady a Nový Brázdim, kde najdete Kuchyňku. Ta není určena pro přípravu jídla. Jde o přírodní památku. Stejnojmenný vrchol byl v období druhohor ostrovem uprostřed moře, o čemž vypovídají zkameněliny. Dnes je tato dominanta širého okolí izolovaným stanovištěm výskytu lučních a stepních druhů flóry.

Potom přes Přezletice se dostanete na renesanční zámek Ctěnice. Vznikl na základech gotické tvrze. Za objektem spatříte zachovaný středověký příkop. Navštívíte expozice týkající se historie Vinoře, doby vlády Habsburků a historických řemesel.  V areálu, kam je vstup zdarma, si prohlédnete zámecký park, zahradnictví, hospodářské budovy, jízdárnu a zámecký hotel.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 22 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!