5 / 3

Neratovice - zámek Ctěnice

Z Neratovic pojedete podél Labe do Lobkovic. Tam si můžete udělat procházku po místním zámku. Bývalá gotická tvrz, kde o...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 22 km

Popis cyklotrasy

Z Neratovic pojedete podél Labe do Lobkovic. Tam si můžete udělat procházku po místním zámku. Bývalá gotická tvrz, kde občas pobýval i František Palacký.V Kostelci nad Labem přejedete most přes Labe a pak přes místní část Polerady a Nový Brázdim, kde najdete Kuchyňku. Ta není určena pro přípravu jídla. Jde o přírodní památku. Stejnojmenný vrchol byl v období druhohor ostrovem uprostřed moře, o čemž vypovídají zkameněliny. Dnes je tato dominanta širého okolí izolovaným stanovištěm výskytu lučních a stepních druhů flóry.

Potom přes Přezletice se dostanete na renesanční zámek Ctěnice. Vznikl na základech gotické tvrze. Za objektem spatříte zachovaný středověký příkop. Navštívíte expozice týkající se historie Vinoře, doby vlády Habsburků a historických řemesel.  V areálu, kam je vstup zdarma, si prohlédnete zámecký park, zahradnictví, hospodářské budovy, jízdárnu a zámecký hotel.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí