Cyklotrasa Nezamyslice - Ivanovice na Hané

Cyklistický okruh po malebné krajině Němčicka. Při svém putování narazíte na spoustu barokních památek a budete se moci také osvěžit na koupališti. Trasa je vhodná pro rekreační cykloturistiku.

Jihozápadní cyklistický okruh začíná v Nezamyslicích, kde si můžete prohlédnout barokní kostel sv. Václava a tři barokní sochy světců. Další zastávkou na trase je vesnička Tištín. Jistě Vás upoutá dominanta celého mikroregionu - kostel sv. Petra a Pavla.

Po prohlídce barokních památek určitě přijde vhod příjemné osvěžení na koupališti  v Koválovicích - Osíčanech. Dále projedete vesnicemi, které nejsou součástí mikroregionu Němčicko, a vjedete do Dřevnovic. O dávném osídlení zdejšího kraje svědčí i nález z doby kamenné - velké rádlo s otvorem. Obec se postupně rozrůstala a ještě v minulém století tady byla například pila, cihelna, mlýn, konzum, olejna a lázně.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 29 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.