5 / 4

Nezamyslice - Ivanovice na Hané

Cyklistický okruh po malebné krajině Němčicka. Při svém putování narazíte na spoustu barokních památek a budete se moci ...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 29 km

Popis cyklotrasy

Cyklistický okruh po malebné krajině Němčicka. Při svém putování narazíte na spoustu barokních památek a budete se moci také osvěžit na koupališti. Trasa je vhodná pro rekreační cykloturistiku.

Jihozápadní cyklistický okruh začíná v Nezamyslicích, kde si můžete prohlédnout barokní kostel sv. Václava a tři barokní sochy světců. Další zastávkou na trase je vesnička Tištín. Jistě Vás upoutá dominanta celého mikroregionu - kostel sv. Petra a Pavla.

Po prohlídce barokních památek určitě přijde vhod příjemné osvěžení na koupališti  v Koválovicích - Osíčanech. Dále projedete vesnicemi, které nejsou součástí mikroregionu Němčicko, a vjedete do Dřevnovic. O dávném osídlení zdejšího kraje svědčí i nález z doby kamenné - velké rádlo s otvorem. Obec se postupně rozrůstala a ještě v minulém století tady byla například pila, cihelna, mlýn, konzum, olejna a lázně.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí