5 / 5

Nezamyslice - Otaslavice

Severozápadní cyklistický okruh začíná v Nezamyslicích s významnou památkou, původní tvrzí, přestavěnou na barokní zámek...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 km

Popis cyklotrasy

Severozápadní cyklistický okruh začíná v Nezamyslicích s významnou památkou, původní tvrzí, přestavěnou na barokní zámek a sídlo pánů z Nezamyslic. Dnes si zámek bohužel neprohlédnete, protože slouží jako ústav pro mentálně postiženou mládež. Dřevnovice jsou další památkou se zajímavými pohledy na panské statky a zahrady vybíhající do polí.

Cesta Vás opět vyvede z Mikroregionu Němčicko a přes obce Chvalkovice, Želeč, Brodek u Prostějova, Otaslavice, Dobrochov, Kobeřice, Hradčany až do Dobromilic. Zde byste neměli minout hrobku s kaplí rodu Bukůwků, která je zajímavá způsobem pohřbívání - rakve leží na dlažbě a konzervace se děje přírodní cestou - vzduchem.

Až si zde vše prohlédnete, trasa Vás zavede do Doloplaz. Zdejší renesanční zámek vyhořel a byl přestavěn v historizujícím stylu na obytnou vilu. Zámek je státem chráněná památka včetně 2 ha zámeckého parku. Víceměřice jsou další zastávkou na naší cestě. V obci se nacházejí nemovité kulturní památky - pozdně empírový zámek sloužící v současné době jako ústav sociální péče, z jehož dílen si můžete odvézt památku v podobě proutěných výrobků. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí