Cyklotrasa Nezamyslice - Otaslavice

Severozápadní cyklistický okruh začíná v Nezamyslicích s významnou památkou, původní tvrzí, přestavěnou na barokní zámek a sídlo pánů z Nezamyslic. Dnes si zámek bohužel neprohlédnete, protože slouží jako ústav pro mentálně postiženou mládež. Dřevnovice jsou další památkou se zajímavými pohledy na panské statky a zahrady vybíhající do polí.

Cesta Vás opět vyvede z Mikroregionu Němčicko a přes obce Chvalkovice, Želeč, Brodek u Prostějova, Otaslavice, Dobrochov, Kobeřice, Hradčany až do Dobromilic. Zde byste neměli minout hrobku s kaplí rodu Bukůwků, která je zajímavá způsobem pohřbívání - rakve leží na dlažbě a konzervace se děje přírodní cestou - vzduchem.

Až si zde vše prohlédnete, trasa Vás zavede do Doloplaz. Zdejší renesanční zámek vyhořel a byl přestavěn v historizujícím stylu na obytnou vilu. Zámek je státem chráněná památka včetně 2 ha zámeckého parku. Víceměřice jsou další zastávkou na naší cestě. V obci se nacházejí nemovité kulturní památky - pozdně empírový zámek sloužící v současné době jako ústav sociální péče, z jehož dílen si můžete odvézt památku v podobě proutěných výrobků. 

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.