Cyklotrasa Nezamyslice - Otaslavice

Severozápadní cyklistický okruh začíná v Nezamyslicích s významnou památkou, původní tvrzí, přestavěnou na barokní zámek a sídlo pánů z Nezamyslic. Dnes si zámek bohužel neprohlédnete, protože slouží jako ústav pro mentálně postiženou mládež. Dřevnovice jsou další památkou se zajímavými pohledy na panské statky a zahrady vybíhající do polí.

Cesta Vás opět vyvede z Mikroregionu Němčicko a přes obce Chvalkovice, Želeč, Brodek u Prostějova, Otaslavice, Dobrochov, Kobeřice, Hradčany až do Dobromilic. Zde byste neměli minout hrobku s kaplí rodu Bukůwků, která je zajímavá způsobem pohřbívání - rakve leží na dlažbě a konzervace se děje přírodní cestou - vzduchem.

Až si zde vše prohlédnete, trasa Vás zavede do Doloplaz. Zdejší renesanční zámek vyhořel a byl přestavěn v historizujícím stylu na obytnou vilu. Zámek je státem chráněná památka včetně 2 ha zámeckého parku. Víceměřice jsou další zastávkou na naší cestě. V obci se nacházejí nemovité kulturní památky - pozdně empírový zámek sloužící v současné době jako ústav sociální péče, z jehož dílen si můžete odvézt památku v podobě proutěných výrobků. 

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!