5 / 0

Nosálov - Bezdědice

Trasa začíná ve vesnici Nosálov, která leží v chráněné krajinné oblasti Kokořínsko – Máchův kraj. Odtud pojedete směrem ...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 18 km

Popis cyklotrasy

Trasa začíná ve vesnici Nosálov, která leží v chráněné krajinné oblasti Kokořínsko – Máchův kraj. Odtud pojedete směrem na Libovice, Příbohy a k hradu Houska. Hrad byl postaven v první polovině 13. století Přemyslem Otakarem II., později ho vlastnili páni z Dubé. Tento gotický hrad prošel mnoha úpravami, právě proto můžeme na jeho dnešní podobě pozorovat skoro všechny slohy včetně pozdně románského. Nejvíce je na něm však patrný renesanční sloh. Hrad také vystřídal spoustu majitelů, například Valdštejny, Hypolitu z Hofkirchenu nebo hraběnku Andrássy. Na počátku 20. století jej koupil prezident Škodových závodů a až do roku 1939 byl využíván jako reprezentační sídlo jeho rodiny. Během války jej využívala německá armáda pak byl přes 40 let majetkem státu. Dnes již opět patří původním majitelům, kteří jej v roce 1999 opět zpřístupnili veřejnosti. Na hradě se pořádá spousta zajímavých kulturních akcí, včetně jarmarků, soubojů šermířů nebo ukázek řemesel.

Z hradu pojedete do stejnojmenné vesnice a odtud do Vojetína a Bezdědice

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí