Cyklotrasa Nová Ves - Čížovka

Český ráj je chráněnou krajinnou oblastí ve středním Pojizeří. Zde začíná i okruh, který vede celou touto oblastí. Začíná v Nové Vsi pod kopcem Bajerovka. Odtud pojedete kolem Komárovského rybníka a dále lesní cestou k rozcestníku Chrby, kde se po Zlaté stezce Českého ráje vydáte do vesnice Srbsko. Ze Srbska se vydáte směrem na Žehrov. Po cestě pojedete po okraji Žehrovského lesa a obory Žehrov. V lese se nachází spousta pískovcových skal, po cestě budete míjet například skály pojmenované jako Sentinel, Letec, Harpagon nebo Průchody.

Až dojedete do Žehrova, vydáte se směrem na Skokovy, Mlýnici, Olešnici a do vesnice Kacanovy. Zde se nachází i geologická expozice, kterou si můžete prohlédnout. Dále pojedete směrem na Kopicův statek. Po cestě pojedete kolem skalního masivu Kacanovy krík. Kousek od Kopicova statku se nachází i Jirošova rychta a ve skalách jsou nádherné skalní reliéfy, které rozhodně stojí za návštěvu. Po prohlídce se vydáte směrem na rozcestí U Radče. Kousek od něj pojedete kolem pověstmi opředeného Hruboskalského skalního města. Tyto pískovcové věže mají výšku až 50 metrů a je jich více než 400. Z rozcestí pojedete směrem na Bukovinu a po cestě pojedete kolem dvou vyhlídek, U Lvíčka a vyhlídka na Kapelu. V Bukovině se nachází arboretum. Dále pojedete směrem k zámku Hrubá skála, který zde stojí od roku 1353.

Oblastí Hruboskalska pojedete dále až do Babylonu, kolem rybníka Vidlák a Krčák dále do vesnice Troskovice, kde se můžete podívat například do Muzea panenek a medvídků. Z této vesnice můžete vidět až na zříceninu hradu Trosky. Dále budete pokračovat k rybníku Doly, vesnici Roveň a Malechovice až do Libošovic. Zde se nachází kostel sv. Prokopa. Odtud pojedete do vesnice Podkost, kde se nachází gotický hrad Kost stojící na skalním ostrohu v údolí. Dále pojedete kolem Černého rybníka, přes rozcestník Pomníky a Kamenici až do cíle celé trasy, vesnici Čížovka. Kousek před ní si můžete udělat zastávku u rozhledny Čížovka.  

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 40 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.