5 / 3,58333333333333

Nová Ves - Čížovka

Český ráj je chráněnou krajinnou oblastí ve středním Pojizeří. Zde začíná i okruh, který vede celou touto oblastí. Začín...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 40 km

Popis cyklotrasy

Český ráj je chráněnou krajinnou oblastí ve středním Pojizeří. Zde začíná i okruh, který vede celou touto oblastí. Začíná v Nové Vsi pod kopcem Bajerovka. Odtud pojedete kolem Komárovského rybníka a dále lesní cestou k rozcestníku Chrby, kde se po Zlaté stezce Českého ráje vydáte do vesnice Srbsko. Ze Srbska se vydáte směrem na Žehrov. Po cestě pojedete po okraji Žehrovského lesa a obory Žehrov. V lese se nachází spousta pískovcových skal, po cestě budete míjet například skály pojmenované jako Sentinel, Letec, Harpagon nebo Průchody.

Až dojedete do Žehrova, vydáte se směrem na Skokovy, Mlýnici, Olešnici a do vesnice Kacanovy. Zde se nachází i geologická expozice, kterou si můžete prohlédnout. Dále pojedete směrem na Kopicův statek. Po cestě pojedete kolem skalního masivu Kacanovy krík. Kousek od Kopicova statku se nachází i Jirošova rychta a ve skalách jsou nádherné skalní reliéfy, které rozhodně stojí za návštěvu. Po prohlídce se vydáte směrem na rozcestí U Radče. Kousek od něj pojedete kolem pověstmi opředeného Hruboskalského skalního města. Tyto pískovcové věže mají výšku až 50 metrů a je jich více než 400. Z rozcestí pojedete směrem na Bukovinu a po cestě pojedete kolem dvou vyhlídek, U Lvíčka a vyhlídka na Kapelu. V Bukovině se nachází arboretum. Dále pojedete směrem k zámku Hrubá skála, který zde stojí od roku 1353.

Oblastí Hruboskalska pojedete dále až do Babylonu, kolem rybníka Vidlák a Krčák dále do vesnice Troskovice, kde se můžete podívat například do Muzea panenek a medvídků. Z této vesnice můžete vidět až na zříceninu hradu Trosky. Dále budete pokračovat k rybníku Doly, vesnici Roveň a Malechovice až do Libošovic. Zde se nachází kostel sv. Prokopa. Odtud pojedete do vesnice Podkost, kde se nachází gotický hrad Kost stojící na skalním ostrohu v údolí. Dále pojedete kolem Černého rybníka, přes rozcestník Pomníky a Kamenici až do cíle celé trasy, vesnici Čížovka. Kousek před ní si můžete udělat zastávku u rozhledny Čížovka.  

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí