5 / 5

Nová Ves - zámek Jezeří

Velmi krátká odpočinková cyklotrasa vás provede nejprve loveckým zámečkem Lniště, odkud je pěkný výhled na České středoh...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 11 km

Popis cyklotrasy

Velmi krátká odpočinková cyklotrasa vás provede nejprve loveckým zámečkem Lniště, odkud je pěkný výhled na České středohoří a kotlinu pod Krušnými horami. Druhým místem pro odpočinek je Josefinina skála, nazývána též jako Josefinino sedátko. Je to 13 metrů vysoká rulová skála. Dřív poblíž bývalo odpočinkové místo s vyhlídkou, která je dnes již zarostlá. Dalším zajímavým místem je zřícenina hradu Alberk. Na výběžku Černického vrchu zvaném Hausberk najdete třídílnou zříceninu, na mapách chybně označovaná názvem Alberk. Skutečný hrádek Alberk stál ve zničené vsi Albrechtice. Rozlehlý barokní zámek Jezeří stojí na okraji hnědouhelné pánve. Na vyvýšené terase zde vznikla květinová zahrada a kolem se rozkládal rozlehlý anglický park. Ve zpřístupněných prostorech si můžete prohlédnout vybavení interiérů, přibližující život šlechty. Ve sklepení najdete expozici papírových strašidel. V bývalé konírně jsou vystaveny staré vozy. 


Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí