Cyklotrasa Nové Hutě - Nové Hutě(okruh)

Velmi krásné a rázovité je okolí Nových Hutí, které svou polohou patří do komplexu Šumavských plání. Tato poloha v nadmořské výšce 1030 metrů je přímo ideální jak v zimě pro mlilovníky bežeckého lyžování, tak v létě pro vyznavače horských kol. Dominantou okolí obce je vrchol Přilba(1217m) na jehož svazích se nacházejí sjezdové tratě a lyžařské vleky, v okolí Borové Lady zaujme rašeliniště Chalupská slať a nedaleko rozcestí Švejglova Lada naleznete Alpskou vyhlídku skýtající nádherný pohled do údolí Teplé Vltavy a za příznivé viditelnosti i na vrcholy Alp.

Popis cesty: Nové Hutě -> Nové Hutě - polesí(doprava po CT 1040, zelená TZ) -> Borová Lada(doleva po CT 1053) -> Nový Svět - rozcestník(nahoru doprava po CT 1053) -> Švajglova Lada(rovně, červená TZ) -> Lipka - Viadukt(doleva před viaduktem, modrá TZ) -> Michlova Huť(rovně) -> V Srnčím(doleva lesem, modrá TZ) -> Pod Klínem(doprava, červená TZ) -> napojení na silnici 168 -> Nové Hutě

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 24 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.