Cyklotrasa Nové Hutě - Nové Hutě(okruh)

Velmi krásné a rázovité je okolí Nových Hutí, které svou polohou patří do komplexu Šumavských plání. Tato poloha v nadmořské výšce 1030 metrů je přímo ideální jak v zimě pro mlilovníky bežeckého lyžování, tak v létě pro vyznavače horských kol. Dominantou okolí obce je vrchol Přilba(1217m) na jehož svazích se nacházejí sjezdové tratě a lyžařské vleky, v okolí Borové Lady zaujme rašeliniště Chalupská slať a nedaleko rozcestí Švejglova Lada naleznete Alpskou vyhlídku skýtající nádherný pohled do údolí Teplé Vltavy a za příznivé viditelnosti i na vrcholy Alp.

Popis cesty: Nové Hutě -> Nové Hutě - polesí(doprava po CT 1040, zelená TZ) -> Borová Lada(doleva po CT 1053) -> Nový Svět - rozcestník(nahoru doprava po CT 1053) -> Švajglova Lada(rovně, červená TZ) -> Lipka - Viadukt(doleva před viaduktem, modrá TZ) -> Michlova Huť(rovně) -> V Srnčím(doleva lesem, modrá TZ) -> Pod Klínem(doprava, červená TZ) -> napojení na silnici 168 -> Nové Hutě

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 24 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!