Cyklotrasa Nové Město na Moravě - Šiklův Mlýn

Trasa začíná u železniční stanice v Novém Městě na Moravě. Město leží v chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Je to krátká a jednoduchá trasa, která vede převážně z kopce. Ideální je zejména pro děti. Od železniční stanice pojedete směrem k místnímu zámku. Zámek byl postaven v roce 1589 a postupně upravován až do novorenesančního stylu. Nachází se na Vratislavově náměstí a je chráněn jako kulturní památka České republiky. Dnes je v něm umístěna Horácká galerie. Tato galerie ukazuje díla nejvýznamnějších osobností v regionu. Kromě děl Vincence Makovského, Josefa Mařatky nebo Jana Štursy je zde umístěna i sbírka hutního skla ze 60. a 70. let 20. století.


Od zámku trasa pokračuje směrem na obce Petrovice, Dlouhé a přes Račice až do Šiklova Mlýnu. V Šiklově mlýně se nachází rozhledna, motorsport off-road areál a westernové městečko. Městečko leží u řeky Bobrůvky. V letní sezóně je westernové městečko otevřeno nonstop od úterý do neděle. Můžete si zde zajít do baru U Hrobníka, projet se v bojovém vozidle pěchoty, navštívit aquapark nebo zkusit jízdu na elektrickém býkovi. Stejně jako na divokém západě je samozřejmostí jízda na koni, rýžování zlata nebo projížďka na vláčku Union Pacific. Atrakcí je tu však mnohem více. Aby toho nebylo málo, můžete se zajít podívat na westernová a taneční představení, na návštěvu do indiánské vesnice nebo se osvěžit na koupališti. 

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 16 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!