5 / 0

Nové Město na Moravě - Šiklův Mlýn

Trasa začíná u železniční stanice v Novém Městě na Moravě. Město leží v chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Je to k...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 16 km

Popis cyklotrasy

Trasa začíná u železniční stanice v Novém Městě na Moravě. Město leží v chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Je to krátká a jednoduchá trasa, která vede převážně z kopce. Ideální je zejména pro děti. Od železniční stanice pojedete směrem k místnímu zámku. Zámek byl postaven v roce 1589 a postupně upravován až do novorenesančního stylu. Nachází se na Vratislavově náměstí a je chráněn jako kulturní památka České republiky. Dnes je v něm umístěna Horácká galerie. Tato galerie ukazuje díla nejvýznamnějších osobností v regionu. Kromě děl Vincence Makovského, Josefa Mařatky nebo Jana Štursy je zde umístěna i sbírka hutního skla ze 60. a 70. let 20. století.


Od zámku trasa pokračuje směrem na obce Petrovice, Dlouhé a přes Račice až do Šiklova Mlýnu. V Šiklově mlýně se nachází rozhledna, motorsport off-road areál a westernové městečko. Městečko leží u řeky Bobrůvky. V letní sezóně je westernové městečko otevřeno nonstop od úterý do neděle. Můžete si zde zajít do baru U Hrobníka, projet se v bojovém vozidle pěchoty, navštívit aquapark nebo zkusit jízdu na elektrickém býkovi. Stejně jako na divokém západě je samozřejmostí jízda na koni, rýžování zlata nebo projížďka na vláčku Union Pacific. Atrakcí je tu však mnohem více. Aby toho nebylo málo, můžete se zajít podívat na westernová a taneční představení, na návštěvu do indiánské vesnice nebo se osvěžit na koupališti. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí