Cyklotrasa Nové Strašecí - Řevnice

Tato cyklotrasa kolem Nového Strašecí na rozhraní CHKO Křivoklátsko a Přírodního Parku Džbán vede převážně po rovině a mimo silnice.

Za Novým Strašecí přejedeme dálnici a jsme u obory Libeň. V té při troše štěstí spatříme daňky. Byly zde nalezeny pozůstatky keltského kultovního místa, jak se dočteme na informačních tabulích, které jsou součástí naučné stezky Novostrašecko. Zčásti objedeme oplocenou oboru a z kopečka sjíždíme k rybníku ve Mšeckých Žehrovicích.

Na konci obce cyklotrasa zabočuje doprava do Lodenice. Na první křižovatce v Lodenicích zahneme doleva a zde nás čeká dvoukilometrový úsek k Červenému rybníku po ne příliš kvalitní polní cestě.

U Červeného rybníka přejedeme silnici a dostáváme se do chatové oblasti. Po pravé stráně máme Pilský rybník, Mlýnský rybník a rybník Punčocha. Výlet pokračuje podél Buckého rybníka, který částečně zprava objedeme. Po pravé straně míjíme Třtický rybník a směřujeme do obce Řevničov.

Pokračujeme stále na jih a projedeme se lesní cyklostezkou. Na rozcestí. Pod Malým Louštínem se napojujeme na cyklotrasu, která nás dovede přes obec Ruda zpět do Nového Strašecí. V samotném závěru výletu si mohou děti pohrát na dětském hřišti v Novém Strašecí.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.