5 / 3

Nové Strašecí - Řevnice

Tato cyklotrasa kolem Nového Strašecí na rozhraní CHKO Křivoklátsko a Přírodního Parku Džbán vede převážně po rovině a m...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 km

Popis cyklotrasy

Tato cyklotrasa kolem Nového Strašecí na rozhraní CHKO Křivoklátsko a Přírodního Parku Džbán vede převážně po rovině a mimo silnice.

Za Novým Strašecí přejedeme dálnici a jsme u obory Libeň. V té při troše štěstí spatříme daňky. Byly zde nalezeny pozůstatky keltského kultovního místa, jak se dočteme na informačních tabulích, které jsou součástí naučné stezky Novostrašecko. Zčásti objedeme oplocenou oboru a z kopečka sjíždíme k rybníku ve Mšeckých Žehrovicích.

Na konci obce cyklotrasa zabočuje doprava do Lodenice. Na první křižovatce v Lodenicích zahneme doleva a zde nás čeká dvoukilometrový úsek k Červenému rybníku po ne příliš kvalitní polní cestě.

U Červeného rybníka přejedeme silnici a dostáváme se do chatové oblasti. Po pravé stráně máme Pilský rybník, Mlýnský rybník a rybník Punčocha. Výlet pokračuje podél Buckého rybníka, který částečně zprava objedeme. Po pravé straně míjíme Třtický rybník a směřujeme do obce Řevničov.

Pokračujeme stále na jih a projedeme se lesní cyklostezkou. Na rozcestí. Pod Malým Louštínem se napojujeme na cyklotrasu, která nás dovede přes obec Ruda zpět do Nového Strašecí. V samotném závěru výletu si mohou děti pohrát na dětském hřišti v Novém Strašecí.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí