Cyklotrasa Nový Bydžov - zámek Loučeň

Čeká vás pohodová cyklotrasa na barokní zámek Loučeň. První zastávku na odpočinek můžete uskutečnit na zámku Hlušice. Jednopatrový zámek, obdélníkového půdorysu. Na jihovýchodním nároží se dochovala polygonální věž. V současnosti prostory využívá střední odborné učiliště.

Zámek Kopidlno byl patrně postaven na místě původní tvrze. Jeho dnešní vzhled je výsledkem pseudorenesanční přestavby. Zámek obklopuje anglický park. V parku dříve stála zimní zahrada. Hned vedle zámku najdete rybník.

Zámek Rožďalovice byl postaven v renesančním slohu. Areál doplňují hospodářské budovy a zámecký park se zahradou. V současnosti prostory slouží potřebám domova pro seniory.

Po třicetileté válce Karel Arnošt z Valdštejna přestavěl stávající zchátralou tvrz na barokní zámek. Tak vznikl zámek Loučeň. Dnes se v něm nalézá jedinečný soubor 10 bludišť a labyrintů. Zajímavou atrakcí jsou tajemné, čokoládové nebo večerní prohlídky s Bílou paní.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 47 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.