Cyklotrasa Nový Bydžov - zámek Loučeň

Čeká vás pohodová cyklotrasa na barokní zámek Loučeň. První zastávku na odpočinek můžete uskutečnit na zámku Hlušice. Jednopatrový zámek, obdélníkového půdorysu. Na jihovýchodním nároží se dochovala polygonální věž. V současnosti prostory využívá střední odborné učiliště.

Zámek Kopidlno byl patrně postaven na místě původní tvrze. Jeho dnešní vzhled je výsledkem pseudorenesanční přestavby. Zámek obklopuje anglický park. V parku dříve stála zimní zahrada. Hned vedle zámku najdete rybník.

Zámek Rožďalovice byl postaven v renesančním slohu. Areál doplňují hospodářské budovy a zámecký park se zahradou. V současnosti prostory slouží potřebám domova pro seniory.

Po třicetileté válce Karel Arnošt z Valdštejna přestavěl stávající zchátralou tvrz na barokní zámek. Tak vznikl zámek Loučeň. Dnes se v něm nalézá jedinečný soubor 10 bludišť a labyrintů. Zajímavou atrakcí jsou tajemné, čokoládové nebo večerní prohlídky s Bílou paní.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 47 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!