5 / 4

Nový Knín - Nový Knín(Okruh)

Doporučujeme vzít si navigaci nebo mapu, je zde občas nedokonalé značení.Z náměstí v Novém Kníně se vydejte nejrpve po n...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 54 km

Popis cyklotrasy

Doporučujeme vzít si navigaci nebo mapu, je zde občas nedokonalé značení.

Z náměstí v Novém Kníně se vydejte nejrpve po neznačené silnici na Libčice. Jede se mírně do kopce 4 km, vsí projedete rovně a dále po neznačené silnici mířící na jih po 2 km dojedete až na hlavní před Čelinou. Na ní se dejte vlevo a pak již dpojedete jen rovně, přes Cholín sjedete až k mostu přes slapskou přehradu. Již od Cholína vás bude provázet CT 301, která ale již před Křepenicemi změní číslo na 8132(Vltavská) a povede vás přes Křepenice a pak Nalžovice, Chlum, Radíč, Nahoruby a pak ještě asi kilometr na křižovatku ve tvaru T, kde přijde pro orientaci důležitý bod na trase. Na této křižovatce se dáte doleva, ale záhy odbočíte opět vpravo, podle značení žluté TZ. Povede vás klesáním na Bakos, a pak dále převážně z kopce na rozcestí Kolánka, kde se stále budete držet žluté TZ, odbočíte s ní tedy doprava ke stoupání na blízkou Blažim. Zde terénní úsek končí, na hlavní silnici za vsí se dejte doprava a po dalších neznačených silnicích budete pokračovat na Bělice a pak Blaženice. V tomto úseku se držte mapy. Od Blaženic vás ke hrázi přehrady v první části cesty nasměruje žlutá TZ. Povede vás nejprve do kopce po silnici kolem Kordova vrchu, za ním se odpojí doprava, ale vy setrváte ve svém směru rovně a odbočíte doprava až na příští křižovatce v levé zatáčce na Rabyni. Dále jedete doleva po asfaltce dolů ke břehům přehrady a pak podél nich až na hráz. Za hrází se dáte doleva a máte před sebou výjezd do Slap. Ve Slapech již spatříte CT Vltavská, vedoucí na Buš, odtud se pojede zase po neznačených silnicích. Před Buší se dáte doprava, pak na hlavní silnici 102 doleva a dále již jen stále po ní až do Sudovic, které jsou prakticky součástí Nového Knínu.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí