5 / 5

Nymburk - Libice nad Cidlinou

Celá trasa tohoto cyklistického výletu vede po rovině. Zaparkujeme v Nymburku u mostu přes Labe. Vydáme se cyklostezkou ...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 29 km

Popis cyklotrasy

Celá trasa tohoto cyklistického výletu vede po rovině. Zaparkujeme v Nymburku u mostu přes Labe. Vydáme se cyklostezkou po pravém břehu řeky Labe proti proudu. Hned za mostem po levé straně vidíme hradby bývalého hradu. Po přejezdu jezu opouštíme Nymburk.

Dojedeme do Poděbrad. Můžeme odbočit z cyklostezky a prohlédnout si lázeňskou část, popřípadě i zámek. Z Poděbrad pokračujeme dále podél Labe až dorazíme k soutoku řek Labe a Cidliny. Je zde občerstvení se zahrádkou. Za podjezdem pod silnicí odbočíme doleva a míříme do Libice nad Cidlinou, kde objevíme hned na kraji obce památník Slavníkovců. Tady můžeme relaxovat, na velké travnaté ploše se děti mohou proběhnout a zaskotačit si. V Libici nad Cidlinou bývá v jarním období pouť.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí