5 / 1

Olešnice v Orlických horách - Peklo

Cyklotrasa začíná u oblíbené turistické chaty Čihalka, která je již tradičně výchozím bodem řady cyklistických výletů. O...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 32 km

Popis cyklotrasy

Cyklotrasa začíná u oblíbené turistické chaty Čihalka, která je již tradičně výchozím bodem řady cyklistických výletů. Od Čihalky se vydáte dolů do Olešnice, města, které mimo jiné proslavil unikátní Utzův mechanický betlém. Z Olešnice vede vcelku pohodlná část cesty po silnici na Nový Hrádek. Na křižovatce pod Novým Hrádkem přejedete přes most překlenující říčku Olešenku. Hned za ním odbočíte doprava a budete pokračovat dál údolím Olešenky pod zříceninou hradu Frymburk.

Dále prochází trasa údolím Peklo, vyhledávaným výletním místem. Malebný objekt bývalého mlýna, přestavěný na stylovou restauraci umožňuje odpočinek spojený s příjemným občerstvením. Cesta z Pekla vede po modré značce do vísky Lipí. Dále pak pojedete po silnici přes Jizbici ke známé vojenské pevnosti Dobrošov. Odtud pojedete po pohodlné státní silnici přes Českou Čermnou, lemovanou loukami a mokřinami, dále přes Borovou a Dlouhou zpátky do Olešnice.Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí