5 / 3,5

Olomouc - Domašov nad Bystřicí

Projedete se krásnou trasou podél řeky Bystřice, kterou budete mít střídavě zleva a zprava. Z Olomouce do Mariánského úd...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 35 km

Popis cyklotrasy

Projedete se krásnou trasou podél řeky Bystřice, kterou budete mít střídavě zleva a zprava. Z Olomouce do Mariánského údolí pojedete hezky po rovince. Cestou uvidíte pomník sedmi americkým letcům, kteří zde zahynuli 18. prosince 1944 při pádu bombardéru. Do Hrubé Vody pojedete mírně do kopce, ale určitě se nijak nezapotíte.

Poté do Domašova kopírujte řeku, uvidíte postupně tři mlýny (Smilovský, Panský a Magdalenský). Později přijedete ke skále Malý Rabštýn, je vysoká 40 metrů. Využívají ji především horolezci jako cvičnou stěnu. Ze skály je pěkný výhled na okolní krajinu. Údolím Bystřice k ní vede modře značená turistická stezka.

Majitelům horských kol se pojede nejlépe, protože poslední 3 km jsou pro kola nesjízdné. Musíte se držet modré značky podél řeky.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí