Cyklotrasa Opava - Hlučínské jezero (Štěrkovna)

Přímo na této trase se ve Velkých Hošticích u Opavy nachází rodinný cykloservis a půjčovna kol, elektrokol a koloběžek. Ve všední dny a v sobotu dopoledne vám sympatičtí a ochotní majitelé servisu CykloNovák kola celé vaší rodiny odborně seřídí nebo opraví.

Na této hezké odpočinkové cyklotrase poznáte barokní zámek Smolkov. Původně dvoupatrová budova, během války byla silně poškozena a musela být snížena o jedno patro. Dnes  zámek slouží potřebám domova pro seniory.

Hlučínské jezero vzniklo zatopením bývalé štěrkovny na okraji Hlučína. Byly zpevněny břehy, odtěženy mělčiny a vybudovány nápustné a výpustné objekty pro regulaci hladiny nádrže. Na severním břehu jezera byla vybudována infrastruktura pro rekreační využití.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 24 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.