5 / 2,75

Opava - Hlučínské jezero (Štěrkovna)

Přímo na této trase se ve Velkých Hošticích u Opavy nachází rodinný cykloservis a půjčovna kol, elektrokol a koloběžek. ...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 24 km

Popis cyklotrasy

Přímo na této trase se ve Velkých Hošticích u Opavy nachází rodinný cykloservis a půjčovna kol, elektrokol a koloběžek. Ve všední dny a v sobotu dopoledne vám sympatičtí a ochotní majitelé servisu CykloNovák kola celé vaší rodiny odborně seřídí nebo opraví.

Na této hezké odpočinkové cyklotrase poznáte barokní zámek Smolkov. Původně dvoupatrová budova, během války byla silně poškozena a musela být snížena o jedno patro. Dnes  zámek slouží potřebám domova pro seniory.

Hlučínské jezero vzniklo zatopením bývalé štěrkovny na okraji Hlučína. Byly zpevněny břehy, odtěženy mělčiny a vybudovány nápustné a výpustné objekty pro regulaci hladiny nádrže. Na severním břehu jezera byla vybudována infrastruktura pro rekreační využití.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí