5 / 4

Opava - hrad Kružberk

Před začátkem této trasy si udělejte krátkou zajížďku do Velkých Hoštic u Opavy, kde se nachází prvotřídní rodinný servi...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 35 km

Popis cyklotrasy

Před začátkem této trasy si udělejte krátkou zajížďku do Velkých Hoštic u Opavy, kde se nachází prvotřídní rodinný servis CykloNovák, otevřený i v sobotu dopoledne. Příjemní majitelé vám bicykl nejen zkontrolují a opraví, ale můžete si zde kola, elektrokola a koloběžky vypůjčit na víkend nebo zdarma vyzkoušet.

Na této cyklotrase uvidíte jako první dřevěný otočný mlýn německého typu je chráněnou technickou památkou. Mlýnské kolo je největším mlýnským kolem na našem území. Mlýn Choltice je po domluvě přístupný veřejnosti jako muzeum.

Druhou památkou je hrad Kružberk, který kdysi stával na kopci přímo nad dnešní horolezeckou skálou a zanikl v době husitských válek. Na místě spatříte pouze skromné pozůstatky, jako je kamení ve tvaru kruhu, zbytek věže, terénní valy a zbytek zdiva pod úvozem lesní cesty.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí