5 / 5

Opočno - Dobruška

Z Opočna pak vyjedete kolem rybníku Broumar, na jehož břehu stojí oblíbený stejnojmenný autokemp. Kolem rybníku potom bu...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 12 km

Popis cyklotrasy

Opočna pak vyjedete kolem rybníku Broumar, na jehož břehu stojí oblíbený stejnojmenný autokemp. Kolem rybníku potom budete stoupat až na vrchol kopce stojícího mezi Opočnem a Dobruškou, z něhož je pěkný výhled do okolí. Následuje táhlý příjemný sjezd do Dobrušky. Ve městě odbočíte vlevo do Opočenské ulice, která Vás posléze přivede na náměstí F. L. Věka.

Odtud trasa pokračuje ulicí s názvem V Zahradách, ulicí Spojovací a Pulickou. Vcelku pohodlná cesta vede dál po cyklostezce až k odbočce v Pulicích, pokud se chcete vrátit do Opočna, jeďte přímo. Za křížením železniční trati Opočno-Dobruška Vás čeká menší kopec. Před jeho vrcholem odbočte na úvozovou cestu, v letním období lemovanou množstvím lučních květin. Tato cesta Vás přivede do Podzámčí, což je část města Opočna, kde u železniční stanice tato cesta končí.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí