5 / 0

Ostrava - Kroměříž

Z Ostravy směřujeme na Vítkovice a podél řeky Odry, Ondřejnice a Lubiny zamíříme na jih. První zastávka bude v Petřvaldu...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice

Vzdálenost: 133 km

Popis cyklotrasy

Z Ostravy směřujeme na Vítkovice a podél řeky Odry, Ondřejnice a Lubiny zamíříme na jih. První zastávka bude v Petřvaldu, Vrhneme se do Podbeskydské pahorkatiny a dojedeme do Frenštátu pod Radhoštěm. Pomalu budeme zatáčet na západ a směrovat do Valašského Mezříčí. Pohlédnout si můžete park, který se nachází okolo zámku Kinských. Zámecký komplex najdete na Krásně nad Bečvou, které bylo sloučeno s Valašským Meziříčím. Po procházce po parku bude cíl směřovat do Bystřice pod Hostýnem na Podbeskydskou pahorkatinu.


Z dálky uvidíme Hostýnsko-vsetínskou hornatinu, kterou jen objedeme, A menšími obcemi přijedeme do Kroměříže. Můžete se zastavit na zámku v Holešově. Základy tohoto objektu pocházejí z původní středověké tvze. Po roce 1948 byl zámek zestátněn. V současnosti můžete navštívit některou z pořádaných kultruně-společenských akcí nebo si prohlédnout zrekonstruované i nezrekonstruované prostory bez dochovaného mobiliáře. Kolem se rozprostírá rozlehlá francouzská zahrada.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí