Cyklotrasa Ostrava - vodní nádrž Žermanice

Cyklotrasou z Ostravy do Havířova projedete kolem zámku Šumbark, který byl přestavěný na barokní zámeček. V rámci oprav byl pak objekt přestavěn v empírovém slohu. V současnosti je po rozsáhlé rekonstrukci využíván k luxusnímu bydlení, jako restaurace nebo místo konání svatebních obřadů.

Dále pojedete do Karviné, kde se můžete podívat na okolí z výšky železné kopie těžební věže. Po vystoupání 7 metrů se vám naskytne pohled na golfové hřiště a okolí Projedete přes Stonavu a Albrechtice a můžete se projet kolem Těrlické přehrady. Kromě to zásobárny užitkové vody slouží i jako středisko vodních sportů včetně vleku pro vodní lyžování. Kousek dál najdete vodní nádrž Žermanice, která slouží k vodohospodářským a rekreačním účelům.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 61 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.