5 / 5

Ostrava - vodní nádrž Žermanice

Cyklotrasou z Ostravy do Havířova projedete kolem zámku Šumbark, který byl přestavěný na barokní zámeček. V rámci oprav ...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 61 km

Popis cyklotrasy

Cyklotrasou z Ostravy do Havířova projedete kolem zámku Šumbark, který byl přestavěný na barokní zámeček. V rámci oprav byl pak objekt přestavěn v empírovém slohu. V současnosti je po rozsáhlé rekonstrukci využíván k luxusnímu bydlení, jako restaurace nebo místo konání svatebních obřadů.

Dále pojedete do Karviné, kde se můžete podívat na okolí z výšky železné kopie těžební věže. Po vystoupání 7 metrů se vám naskytne pohled na golfové hřiště a okolí Projedete přes Stonavu a Albrechtice a můžete se projet kolem Těrlické přehrady. Kromě to zásobárny užitkové vody slouží i jako středisko vodních sportů včetně vleku pro vodní lyžování. Kousek dál najdete vodní nádrž Žermanice, která slouží k vodohospodářským a rekreačním účelům.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí