5 / 4

Otrokovice - Vizovice

Trasa začíná v Otrokovicích u přístaviště (u lávky přes Moravu), směřuje k řece Dřevnici a proti proudu k mostu a kruhov...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 32 km

Popis cyklotrasy

Trasa začíná v Otrokovicích u přístaviště (u lávky přes Moravu), směřuje k řece Dřevnici a proti proudu k mostu a kruhovému objezdu. Po krátkém úseku po místní komunikaci je na vedena na cyklostezku, která po levém břehu řeky vede až do Zlína - Prštného. Ve Zlíně-Prštném trasa ostře odbočuje vlevo, projíždí místní částí a pokračuje stezkou po ulici Cyklistická a U Stadionu ke křižovatce s ulicí Mladcovská. Odtud ulicí Výletní na Čepkov, kde po Benešově nábřeží vede krátce po levém břehu k dalšímu mostu, kde trasa přechází na Fügnerovo nábřeží na pravý břeh a je vedena po cyklostezce k soutoku vodních toků Dřevnice a Januštice (zde je možnost odbočení na trasu č. 5067 do Kostelce, Zoo Zlín-Lešná a Lukova) a ke Krajské nemocnici T. Bati.


Zde se opět přejíždí most na levý břeh a přes sídliště Bartošova čtvrť trasa směřuje do Příluku, kde končí zatím poslední kousek cyklotezky na této trase. Zde je u železniční zastávky nutno přejet vlevo přes most a přes průmyslovou zónu směřovat do Lužkovic, projet Želechovice nad Dřevnicí a Lípu a po "staré" cestě zamířit do Zádveřic a do Vizovic. Zde jedeme po silnici, ve Vizovicích trasa od areálu R. Jelínek krátce zamíří na frekventovanou silnici I. třídy, nutno dbát maximální opatrností. Trasa končí ve Vizovicích na Palackého náměstí.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí