5 / 3

Pardubice - hrad Pirkenštejn

Cyklotrasou z Pardubic na hrad Pirkenštejn si můžete udělat několik zastávek. První může být minizoo Rigenlland v Záboří...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 96 km

Popis cyklotrasy

Cyklotrasou z Pardubic na hrad Pirkenštejn si můžete udělat několik zastávek. První může být minizoo Rigenlland v Záboří nad Labem. Zoopark s cirkusovou manéží je provozován drezerskou rodinou kočkovitých šelem, rodinou Ringelových. Ti pořádají pro veřejnost vystoupení svých zvířat. Uvidíte sibiřské tygry, lvy, pumu, hrocha Davídka nebo dikobrazy. Kromě zvířat si můžete prohlédnout i rozsáhlou sbírku cirkusových plakátů.

V Kutné Hoře si můžete prohlídnout chrám sv. Barbory nebo Kostnici, které jsou na seznamu památek UNESCO. Jakmile projedete přes Malešov kolem vodní nádrže Vrchlice. V Chlístovcích si můžete prohlídnout okolí z telekomunikační věže Březina, slouží zároveň jako rozhledna. Z vyhlídkového ochozu se vám naskytne netypický výhled na východní část středních Čech. 

Hrad Prikenštejn sloužil k hospodářským účelům. Sídlo tvoří mohutná válcová věž, jejíž horní patro bylo upraveno na zvonici, dále patrový palác se zaoblenými rohy a parkánová hradba se střílnami na konci ostrohu.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí