Cyklotrasa Pardubice - hrad Pirkenštejn

Cyklotrasou z Pardubic na hrad Pirkenštejn si můžete udělat několik zastávek. První může být minizoo Rigenlland v Záboří nad Labem. Zoopark s cirkusovou manéží je provozován drezerskou rodinou kočkovitých šelem, rodinou Ringelových. Ti pořádají pro veřejnost vystoupení svých zvířat. Uvidíte sibiřské tygry, lvy, pumu, hrocha Davídka nebo dikobrazy. Kromě zvířat si můžete prohlédnout i rozsáhlou sbírku cirkusových plakátů.

V Kutné Hoře si můžete prohlídnout chrám sv. Barbory nebo Kostnici, které jsou na seznamu památek UNESCO. Jakmile projedete přes Malešov kolem vodní nádrže Vrchlice. V Chlístovcích si můžete prohlídnout okolí z telekomunikační věže Březina, slouží zároveň jako rozhledna. Z vyhlídkového ochozu se vám naskytne netypický výhled na východní část středních Čech. 

Hrad Prikenštejn sloužil k hospodářským účelům. Sídlo tvoří mohutná válcová věž, jejíž horní patro bylo upraveno na zvonici, dále patrový palác se zaoblenými rohy a parkánová hradba se střílnami na konci ostrohu.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 96 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!