5 / 4

Pardubice - Vídeň

Touto cyklotrasou se projedete přes tři kraje a budete u našich jižních sousedů ve Vídni. Připravte se na pořádný výšlap...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 269 km

Popis cyklotrasy

Touto cyklotrasou se projedete přes tři kraje a budete u našich jižních sousedů ve Vídni. Připravte se na pořádný výšlap. Vyrazíte směrem na Hrochův Týnec odkud budete mírně stoupat až do třech jezer. Do obce Srní vás stále čeká stoupání. Malým kopcem dolů a přes Hlinsko, Hamry a Vortovou do Herálce. Odtud pokračujte po vrchovině do Kadova a Fryšavy pod Žákovou horou. Poté se vydejte směrem na Nové Město na Moravě, kde budete mít za sebou téměř 80 km. Doporučujeme si projít renesanční zámek. Dnes prostory využívá Horácká galerie. Uvidíte zde díla nejvýznamnějších umělců regionu.


Další zastávku si můžete udělat na zámku v Radešíně. Nyní je v soukromém vlastnictví a každoročně se ze konají akce spojené s létáním horkovzdušných balónů. Jakmile projedete přes obce Bobrovka, Pikárek a Kundratice, dostanete se do Heřmanova. Od něj je to kousek k dnes již zaniklému hradu Rohy. Zánik hrádku způsobily husitské války. Do současné doby, se dochovala část kamene ze základů objektu a funkční hradní příkop.


Projedete okolo Náměště nad Oslavou a poté přes Dukovany, kde si prohlídnete elektrárnu nebo zámek. Můžete se občerstvit v zámecké restauraci, případně přespat v hotelu. V současnosti je zámek opraven. Rekonstrukcí prošly i expozice zámeckého bydlení, které si lze prohlédnout během krátké prohlídky s průvodcem.


Dále kolem Moravského Krumlova, přes Miroslav a směrem na Jaroslavice. Projedete hranici a můžete se pokochat prvním zámkem v Rakousku. Nese jméno Schloss Seefeld. Stezkou se dostanete až do Mailbergu odkud budete muset do dalšího města po silnici. Pak se projedete lesní cestou a za několik menších obcí vás uvítá Vídeň.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí