5 / 5

Perštejn - Černý potok

Tato středně náročná trasa vede krásnou krajinou kolem obce Kovářská. Krásné výhledy jsou z vrchu Mědník na Měděnci, kde...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 45 km

Popis cyklotrasy

Tato středně náročná trasa vede krásnou krajinou kolem obce Kovářská. Krásné výhledy jsou z vrchu Mědník na Měděnci, kde stojí také známá rotundová kaple.

Zříceninu hradu Perštejn si můžete prohlédnout při výjezdu nebo si ji nechat na konec trasy. Hradní dispozice byla minimálně trojdílná. Jádro hradu obléhalo ze tří stran vnější opevnění, posílené čtverhrannou baštou a věží. Dnes zde naleznete vysoké zbytky obvodových zdí paláce, ruiny věže i hospodářských budov. V přehradě Přísečnice se nevykoupete ani v létě, neboť jejím okolí je vstup zakázán, protože dílo je chráněno ochranným pásmem 1. stupně.

V Černém Potoce pojedete podél řeky Černá voda a sami zjistíte jaké je řeka skutečně barvy. Stezka kolem ní vás provede přes obec Kovářská. Nakonec pokračujte dále po stezce, kterou přijedete zpět do Perštejna.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí