5 / 4

Písek - Myšenec

Touto trasou projedete místy, kterých se zpívá v českých lidových písničkách. Znáte je všechny? Začínáme v Písku, kde pr...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 40 km

Popis cyklotrasy

Touto trasou projedete místy, kterých se zpívá v českých lidových písničkách. Znáte je všechny?

Začínáme v Písku, kde projdete Putimskou bránou, o které zpíval Martin Stropnický. Tu určitě znáte. Jedna ze tří bran, kterou můžete vstoupit do města. Na fasádě domu při kamenných schodech pod bránou jsou reliéfy panenek, o nichž se ve zmíněné písni zpívá. Baštu před Putimskou bránou zdobí vlající písecký prapor v městských barvách modré a žluté.  Své pojmenování obdržela podle obce Putim, ke které z ní směřovala cesta tzv. Zlatá stezka.

V Putimi projedete přes Kamenný most. Mezi Putimí a Ražicemi projedete okolo vodní plochy Řežabince, kde je také stejnojmenná třípodlažní vyhlídková věž, ze které jde krásně pozorovat vodní ptactvo. Veřejnosti je volně přístupné pouze druhé patro. 

V Maleticích si připomenete méně známou lidovou píseň Na břehu Blanice. Když se po pauze na písničku rozhodnete pokračovat v jízdě, přijedete k renesanční tvrzi Klokočín.  Nyní je obdélná budova se sgrafitovou fasádou v soukromém vlastnictví a je veřejnosti nepřístupná. Zajímavostí je, že se zde natáčel film Markéta Lazarová.

O Myšenci, se v předchozí písni také zpívá. Najdete tam zbytky hradu, které jsou zakomponovány do stěn domků i jejich dvorků. Při procházce mezi domky můžete obdivovat torzo jižní fronty s gotickými okny, části žeber, konzol a oblouk přes uličku mezi domky. Hrad Myšenec představuje v českém národním dědictví velmi významnou a nezastupitelnou památkou.

A poté přes Žďár, přijedete do Tálínu, kde se vám určitě vybaví Waldemar Matuška a jeho Tálínský rybník. Poté okolo Píseckých hor přijedete do Nového Dvora. Na Novodvorské křižovatce se dáte doleva a přes Budějovické předměstí zpět do Písku.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí