Cyklotrasa Písek - Myšenec

Touto trasou projedete místy, kterých se zpívá v českých lidových písničkách. Znáte je všechny?

Začínáme v Písku, kde projdete Putimskou bránou, o které zpíval Martin Stropnický. Tu určitě znáte. Jedna ze tří bran, kterou můžete vstoupit do města. Na fasádě domu při kamenných schodech pod bránou jsou reliéfy panenek, o nichž se ve zmíněné písni zpívá. Baštu před Putimskou bránou zdobí vlající písecký prapor v městských barvách modré a žluté.  Své pojmenování obdržela podle obce Putim, ke které z ní směřovala cesta tzv. Zlatá stezka.

V Putimi projedete přes Kamenný most. Mezi Putimí a Ražicemi projedete okolo vodní plochy Řežabince, kde je také stejnojmenná třípodlažní vyhlídková věž, ze které jde krásně pozorovat vodní ptactvo. Veřejnosti je volně přístupné pouze druhé patro. 

V Maleticích si připomenete méně známou lidovou píseň Na břehu Blanice. Když se po pauze na písničku rozhodnete pokračovat v jízdě, přijedete k renesanční tvrzi Klokočín.  Nyní je obdélná budova se sgrafitovou fasádou v soukromém vlastnictví a je veřejnosti nepřístupná. Zajímavostí je, že se zde natáčel film Markéta Lazarová.

O Myšenci, se v předchozí písni také zpívá. Najdete tam zbytky hradu, které jsou zakomponovány do stěn domků i jejich dvorků. Při procházce mezi domky můžete obdivovat torzo jižní fronty s gotickými okny, části žeber, konzol a oblouk přes uličku mezi domky. Hrad Myšenec představuje v českém národním dědictví velmi významnou a nezastupitelnou památkou.

A poté přes Žďár, přijedete do Tálínu, kde se vám určitě vybaví Waldemar Matuška a jeho Tálínský rybník. Poté okolo Píseckých hor přijedete do Nového Dvora. Na Novodvorské křižovatce se dáte doleva a přes Budějovické předměstí zpět do Písku.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 40 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.