Cyklotrasa Písek - Myšenec

Touto trasou projedete místy, kterých se zpívá v českých lidových písničkách. Znáte je všechny?

Začínáme v Písku, kde projdete Putimskou bránou, o které zpíval Martin Stropnický. Tu určitě znáte. Jedna ze tří bran, kterou můžete vstoupit do města. Na fasádě domu při kamenných schodech pod bránou jsou reliéfy panenek, o nichž se ve zmíněné písni zpívá. Baštu před Putimskou bránou zdobí vlající písecký prapor v městských barvách modré a žluté.  Své pojmenování obdržela podle obce Putim, ke které z ní směřovala cesta tzv. Zlatá stezka.

V Putimi projedete přes Kamenný most. Mezi Putimí a Ražicemi projedete okolo vodní plochy Řežabince, kde je také stejnojmenná třípodlažní vyhlídková věž, ze které jde krásně pozorovat vodní ptactvo. Veřejnosti je volně přístupné pouze druhé patro. 

V Maleticích si připomenete méně známou lidovou píseň Na břehu Blanice. Když se po pauze na písničku rozhodnete pokračovat v jízdě, přijedete k renesanční tvrzi Klokočín.  Nyní je obdélná budova se sgrafitovou fasádou v soukromém vlastnictví a je veřejnosti nepřístupná. Zajímavostí je, že se zde natáčel film Markéta Lazarová.

O Myšenci, se v předchozí písni také zpívá. Najdete tam zbytky hradu, které jsou zakomponovány do stěn domků i jejich dvorků. Při procházce mezi domky můžete obdivovat torzo jižní fronty s gotickými okny, části žeber, konzol a oblouk přes uličku mezi domky. Hrad Myšenec představuje v českém národním dědictví velmi významnou a nezastupitelnou památkou.

A poté přes Žďár, přijedete do Tálínu, kde se vám určitě vybaví Waldemar Matuška a jeho Tálínský rybník. Poté okolo Píseckých hor přijedete do Nového Dvora. Na Novodvorské křižovatce se dáte doleva a přes Budějovické předměstí zpět do Písku.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 40 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!