Cyklotrasa Písty - Libochovice

Tato nenáročná rovinatá cyklotrasa v oblasti Dolního Poohří vás zavede ke dvěma významným historickým památkám. Z obce Písty pojedete přes Budyni nad Ohří. Potom přes přírodní rezervaci Pístecký les po neznačených cestách. Rezervaci tvoří z větší části druhově bohatý lužní les. V předjaří rozsáhlé plochy Písteckého lesa bíle zazáří bledulí jarní doprovázenou blankytně modrými květy ladoňky vídeňské či žlutou sasankou pryskyřníkovitou. Později jsou k vidění bílé koberce česneku medvědovitého.

V Budyni nad Ohří se zastavíme u vodního hradu. K povšimnutí stojí gotické arkýře a nádvoří zpevněné opěráky. Odtud pokračujte Budyňským lesem do Kostelce nad Ohří, opět po zpevněné lesní cestě, z malé části po vedlejší silnici. Cyklotrasa vás povede po asfaltové cyklostezce přírodní rezervací Myslivna, Evropsky významnou lokalitou a místem nejzachovalejších lužních lesů Dolního Poohří, do Libochovic. Přejedete silniční most a dorazíte k zámku s rozsáhlým parkem, který nám může posloužit k odpočinku před zpáteční cestou.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 12 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!