Cyklotrasa Plzeň - Rokycany

Začínáme v Plzni, odkud vyjedete na sever do Třemošné. Můžete se zastavit na krátkou pauzu v Petrovské díře, kterou najdete kousek za Plzní. Přírodní útvar vznikl erozní činností vody. Při poklesu vody vznikly z méně odolných usazenin pískovce různé výklenky a jeskyně. V minulosti byla Petrovská díra využívána jako přirozený úkryt.


Pokud máte rádi leteckou a vojenskou techniku, můžete navštívit muzeum letadel ve Zruči u Plzně. Naleznete zde přes 50 letadel či jejich motorů. Můžete se posadit do střihačky MIG 21 nebo do tanku T - 34. Kvalita a stav exponátů se pohybuje od vrakoviště po zajímavé a unikátní kousky. Vystaveny jsou vrtulové i proudové typy letadel, tanky.


V obci Chrást, najdete skrýš zbraní z 2. světové války. V Oseku přijedete ke zřícenině letohrádku Kamýk. Společně se židovským hřbitovem nacházejícím se nedaleko, leží v upraveném parku, který je volně přístupný. A v Rokycanech můžete obdivovat vojenské muzeum na demarkační linii. Muzeum je zaměřeno na vozidla a bojovou techniku, výzbroj a výstroj ČR armády do roku 1938, protihitlerovské koalice a německé branné moci.


Ve venkovních expozicích se nachází více než 150 ks automobilní techniky z období II. světové války a poválečné výzbroje ČSLA, ženijní a spojovací technika a rozsáhlé expozice obrněných transportérů, tanků a dělostřelectva. Součástí venkovních expozic je také Naučná stezka československého stálého opevnění a Železné opony,

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 38 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.