5 / 4

Plzeň - Rokycany

Začínáme v Plzni, odkud vyjedete na sever do Třemošné. Můžete se zastavit na krátkou pauzu v Petrovské díře, kterou najd...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 38 km

Popis cyklotrasy

Začínáme v Plzni, odkud vyjedete na sever do Třemošné. Můžete se zastavit na krátkou pauzu v Petrovské díře, kterou najdete kousek za Plzní. Přírodní útvar vznikl erozní činností vody. Při poklesu vody vznikly z méně odolných usazenin pískovce různé výklenky a jeskyně. V minulosti byla Petrovská díra využívána jako přirozený úkryt.


Pokud máte rádi leteckou a vojenskou techniku, můžete navštívit muzeum letadel ve Zruči u Plzně. Naleznete zde přes 50 letadel či jejich motorů. Můžete se posadit do střihačky MIG 21 nebo do tanku T - 34. Kvalita a stav exponátů se pohybuje od vrakoviště po zajímavé a unikátní kousky. Vystaveny jsou vrtulové i proudové typy letadel, tanky.


V obci Chrást, najdete skrýš zbraní z 2. světové války. V Oseku přijedete ke zřícenině letohrádku Kamýk. Společně se židovským hřbitovem nacházejícím se nedaleko, leží v upraveném parku, který je volně přístupný. A v Rokycanech můžete obdivovat vojenské muzeum na demarkační linii. Muzeum je zaměřeno na vozidla a bojovou techniku, výzbroj a výstroj ČR armády do roku 1938, protihitlerovské koalice a německé branné moci.


Ve venkovních expozicích se nachází více než 150 ks automobilní techniky z období II. světové války a poválečné výzbroje ČSLA, ženijní a spojovací technika a rozsáhlé expozice obrněných transportérů, tanků a dělostřelectva. Součástí venkovních expozic je také Naučná stezka československého stálého opevnění a Železné opony,

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí