Cyklotrasa Plzeň - rozhledna Krkavec

Vzhledem k tomu, že cyklotrasa jsou ve znamení biku, na úvod nemůžeme zamířit nikam jinam než na stezky klikatící se zaříznuté v příkrých stráních nad řekou Berounkou. Z Bílé Hory k nim zavede žlutá značka. Že zajímavé ježdění může někdy ležet doslova před nosem, se přesvědčujeme od prvních metrů. Svíjející se pěšinka je chutnou krmí pro každého milovníka technického ježdění.

Celá část cesty okolo Berounky je díky umístění v příkrém srázu velmi technicky náročná a vydat byste se na ni měli jen v případě, že svůj stroj ovládáte opravdu skálopevně. Vyjíždíme v obci Druztová, sjíždíme ze žluté značky. Po překročení Dolanského mostu střídáme žlutou značku za zelenou a na protějším břehu nás čeká „to samý“.

Vesnička Bukovec však dělá všem radovánkám přítrž, úzká stezka končí, výjezd na vrch Chlum začíná. Výhled ze zde umístěné rozhledny stojí za vynaloženou námahu. Sjíždíme po červené značce, kterou vzápětí měníme za žlutou. Nedaleko Chlumského kopce je známý ovál Lopatárna, kde se každou středu v sezoně pořádají silniční kritéria.

Z městské části Doubravka se po žluté značce přesouváme na Bolevec okolo známých Boleveckých rybníků, které krom potěchy oka nabízejí i možnost občerstvit se, popřípadě osvěžit. Míříme k vrcholu dnešního dne, kopci zvanému Krkavec. Také zde je umístěna rozhledna. Kdo by si chtěl kolem Plzně obkroužit větší okruh, může z Krkavce pokračovat po žluté značce do Malesic a poté zpět do Plzně po zelené.

Spouštíme se dál po pěšince v blízkosti červené značky, která nás žene z klopenky do klopenky. Červenou značku pak definitivně opouštíme a dál si užíváme hravosti uměle vybudované stezky, která končí u rybníčku Strženka. Zpět na Bolevec se můžete vrátit třeba po zelené značce.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 34 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!