Cyklotrasa Pod Lopatou - Zámek Kozel

Výjezdním bodem byl turistický rozcestník Pod Lopatou při břehu Kornatického potoka. Od něhož se vydáme západním směrem k zámku Kozel, kolem kterého byla zřícenina. NS Okolo Kozlu je dlouhá 3,2 km a na 7 informačních tabulích se věnuje místním rostlinám, živočichům, funkci lesa nebo hospodaření v místních lesích. Její zřízení mají na svědomí Lesy ČR.


Dostáváme se k loveckému zámku Kozel. Jedná se o čtyřkřídlou přízemní budovu kolem obdélníkového vnitřního nádvoří. Kromě zámku zde nalezneme ještě kapli s jízdárnou a lokajnu s konírnou. Když vyjdeme ze zámeckého areálu, vede naše cesta kolem Lopateckého rybníka nacházejícího se jižně pod areálem. Kolem západní strany rybníka vede cesta vydlážděná dlažebními kostkami a dokresluje celkovou krásu tohoto místa okolo zámku Kozel. Poté nás čeká cesta lesem až k Nestlívskému rybníku a od něj nad údolím Hrádeckého potoka po žluté zpět na naše dnešní výchozí místo.


Jsme opět u rozcestí Pod Lopatou a odtud ještě povede krátký výstup po modré ke zřícenině hradu Lopata. Musíte opravdu hledat, abyste něco z bývalého hradu vůbec objevili. Na nejvyšší místo, kam lze dojít, vede dřevěný most, avšak na vrcholové plošince, kromě informační tabule o hradu, toho moc k vidění není. Kolem zříceniny se nachází PR Lopata. Důvodem ochrany je ochrana zbytků přirozených lesních ekosystémů, zejména lipových javořin s bohatou květenou. 

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 9 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.