Cyklotrasa Podivín - zámek Mikulov

Krásná nenáročná cyklotrasa vás provede pravou vinařskou oblastí jihomoravského kraje. Z Podivína se dáte směrem k řece Dyje, po které pojedete, potom přejedete přes most a u zámeckého rybníku uvidíte Minaret. Zděná věž je považována za největší stavbu svého druhu v neislámských zemích. Můžete si udělat procházku po Lednických rybnících, které vytváří malé ostrovy. Na jednom z nich najdete jeskyni Peklo nebo akvadukt. Nad ním je nádrž, kterou naplňovala dešťová voda a při mimořádných příležitostech se vypustila. 

Za rybníkama Lednicko-Valtického areálu najdete novogotický zámek Lednice, který byl dříve gotickou tvrzí a dnes je zařazen mezi památky UNESCO.

Dále se projedete vinařskou oblastí Pálava až dojedete do Mikulova. Tam si prohlídnete velkolepý zámek Mikulov, který stojí na místě původního hradu. K nejzajímavějším částem zámku patří zámecká knihovna a sál předků.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.