Cyklotrasa Podivín - zámek Mikulov

Krásná nenáročná cyklotrasa vás provede pravou vinařskou oblastí jihomoravského kraje. Z Podivína se dáte směrem k řece Dyje, po které pojedete, potom přejedete přes most a u zámeckého rybníku uvidíte Minaret. Zděná věž je považována za největší stavbu svého druhu v neislámských zemích. Můžete si udělat procházku po Lednických rybnících, které vytváří malé ostrovy. Na jednom z nich najdete jeskyni Peklo nebo akvadukt. Nad ním je nádrž, kterou naplňovala dešťová voda a při mimořádných příležitostech se vypustila. 

Za rybníkama Lednicko-Valtického areálu najdete novogotický zámek Lednice, který byl dříve gotickou tvrzí a dnes je zařazen mezi památky UNESCO.

Dále se projedete vinařskou oblastí Pálava až dojedete do Mikulova. Tam si prohlídnete velkolepý zámek Mikulov, který stojí na místě původního hradu. K nejzajímavějším částem zámku patří zámecká knihovna a sál předků.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!