5 / 4

Podivín - zámek Mikulov

Krásná nenáročná cyklotrasa vás provede pravou vinařskou oblastí jihomoravského kraje. Z Podivína se dáte směrem k řece ...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 km

Popis cyklotrasy

Krásná nenáročná cyklotrasa vás provede pravou vinařskou oblastí jihomoravského kraje. Z Podivína se dáte směrem k řece Dyje, po které pojedete, potom přejedete přes most a u zámeckého rybníku uvidíte Minaret. Zděná věž je považována za největší stavbu svého druhu v neislámských zemích. Můžete si udělat procházku po Lednických rybnících, které vytváří malé ostrovy. Na jednom z nich najdete jeskyni Peklo nebo akvadukt. Nad ním je nádrž, kterou naplňovala dešťová voda a při mimořádných příležitostech se vypustila. 

Za rybníkama Lednicko-Valtického areálu najdete novogotický zámek Lednice, který byl dříve gotickou tvrzí a dnes je zařazen mezi památky UNESCO.

Dále se projedete vinařskou oblastí Pálava až dojedete do Mikulova. Tam si prohlídnete velkolepý zámek Mikulov, který stojí na místě původního hradu. K nejzajímavějším částem zámku patří zámecká knihovna a sál předků.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí