5 / 3

Prachatice - zámek Český Krumlov

Cyklotrasa je vhodná spíše pro trénované sportovce. První přestávku si můžete udělat v Netolocích, kde se můžete projít ...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 82 km

Popis cyklotrasy

Cyklotrasa je vhodná spíše pro trénované sportovce. První přestávku si můžete udělat v Netolocích, kde se můžete projít po městě. Potom, co projedte Žabovřesky, přijedete k Českým Budějovicícm, kde můžete ochutnat pivo.

Ještě než přijedete do cíle můžete se zastavit na zřícenině hradu Maškovec. V současnosti se z hradu dochovala jedna zídka. O co méně pozůstatků hradu je na místě, o to víc si užijete výhled z tohoto málo navštěvovaného místa na údolí Vltavy.

Malebný zámek Český Krumlov je jedním z nejvýznamnějších a nejrozsáhlejších areálů v Evropě. Typickou podobu vtiskla zámku renesance, ačkoliv byl později upraven i v duchu baroka. Kolem zámku se rozkládá barokní zahrada s francouzskou a anglickou úpravou. Určitě si také nenechte ujít světově proslulé zámecké barokní divadlo, které je vybaveno originálními dekoracemi.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí